Kur paliek lielveikalu ”vecā” pārtika? Uz jautājumiem atbild “Rimi” Latvija pārstāve Inga Bite Piedāvā SEB banka

Ikdienā iepērkoties, vienmēr mēdzam aplūkot produktu derīguma termiņu, lai būtu garantija, ka attiecīgā pārtikas prece vēl kādu laiku varēs pastāvēt mājās plauktā vai ledusskapī. Ja tomēr nokavējam un pirkumu laikā neizlietojam, nākas to izmest atkritumos.

It kā jau šķiet – kas tur liels, viens vecs krējums vai ieskābis piens, tomēr kopā mēs veidojam iespaidīgus pārtikas atkritumu kalnus. Tāpēc lielajiem un arī mazajiem pārtikas tirgotājiem ir jāmeklē dažādi veidi, kā ik dienu neradīt milzīgu atkritumu daudzumu, jo veikalu plauktos ik dienu ir desmitiem vai pat simtiem šādu produktu. Risinājumi patiešām eksistē, tiesa – tie var būt atšķirīgi dažādās valstīs. Izrādās, ka ne viss nekavējoties ir jāizmet, un ir atšķirība starp uzrakstu  ”Ieteicams līdz” un ”Derīgs līdz”. Termiņš, kurš ir tikai ieteicamais, nav akmenī cirsts un šo produktu droši varēs lietot arī kādu laiku pēc ieteicamā datuma, tāpēc šādus produktus var ziedot arī labdarībai, ko uzņēmumi arī dara.

Par to, kā izvairīties no pārtikas atkritumiem, skaties raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.