Kur nonāk Ziemassvētku vecītim adresētās bērnu vēstules?

1 komentārs

Tuvojoties Ziemassvētkiem, “Latvijas Pasts” saņem arvien vairāk bērnu rakstīto vēstuļu Ziemassvētku vecītim.

Kādi ir bērnu minējumi par to, kur vecītis dzīvo? Kur vēstules galarezultātā nonāk?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2. klases skolēni šodien cītīgi rakstīja vēstules 24. decembra galvenajam varonim – Ziemassvētku vecītim. Visiem ir skaidrs, ka vecītis dzīvo kaut kur tālu, taču minējumi par šo vietu atšķiras.

Elīna, skolniece

Ziemassvētku vecītis dzīvo Antarktikā pie mazajiem pingvīniem, un viņš pie mums lido pa visādām valstīm un birdina mums dāvanas no debesīm.

Ksenija, skolniece

Viņš dzīvo Laplandijā, un man liekas, ka tur ir ļoti daudz sniega.

Ziemassvētku vecītim rakstītās vēstules šoreiz paliks skolā, taču tās, kas rakstītas mājās, ieliktas aploksnē un nogādātas “Latvijas Pastā”, dodas uz galveno pasta šķirošanas punktu.

Foto

Pirmās vēstules Ziemassvētku vecītim bērni sākuši sūtīt jau decembra sākumā. Vidēji dienā saņem ap 1000 bērnu vēstulēm, taču, tuvojoties Ziemassvētkiem, šis skaits var pat dubultoties. Atkarībā no vēstules adresāta sūtījumi var nonākt trīs vietās.

Valdis Ilguns, ”Latvijas Pasta” Sūtījumu apstrādes departamenta direktors

Ir šīs trīs adreses. Ir Ziemassvētku vecītis Latvijā, ir Santa Klauss, kas ir Somijā, un Ded Moroz Krievijā. Līdz ar to ir lūgums vecākiem un viņu bērniem pārliecināties par adreses pareizību, lai tiktu uzlīmēta attiecīga nomināla pareizā pastmarka uz vēstules.

Vienkāršu vēstuli Ziemassvētku vecītim Latvijā iespējams nosūtīt, izmantojot pastmarku ar nominālvērtību 50 centu, Santa Klausam Somijā – ar nominālvērtību 71 cents, bet Salatēvam Krievijā – ar nominālvērtību 85 centi.

Dažkārt Ziemassvētku vecīši mēdzot arī atbildēt uz vēstulēm. Retāk, ja tā adresēta ārzemju vecītim, daudz biežāk, ja saņēmējs ir pašmāju vecītis.

Valdis Ilguns, ”Latvijas Pasta” Sūtījumu apstrādes departamenta direktors

Sazinoties ar Ziemassvētku vecīti, kas dzīvo Latvijā, visas vēstules, kas tiks adresētas ar atpakaļadresi, uzrādot atpakaļadresi, bērni saņems tikpat jauku atbildi.

Tās vēstules, kurām nav pielīmēta marka, nonāk “Latvijas Pasta” muzejā. Kopumā vecītim ik gadu bērni adresē vairāk nekā 50 000 vēstuļu.

TOP komentāri

  • Juris
    0 0 0

    Juris

    Uz Somiju (ES) ir jāmaksā 0,78 EUR, nevis 0,71 EUR, kā tika minēts sižetā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl