Kur ir dārgākais sabiedriskais transports Latvijā? Šajā pilsētā iedzīvotāji kļūst neapmierināti

5 komentāri

Jelgavnieki ļoti neapmierināti ar apmaksas kārtību pilsētas sabiedriskajā transportā.

Pirmkārt, jau vairāk nekā gadu atceltas mēnešbiļetes, un, otrkārt, pērkot biļeti skaidrā naudā, tās cena ir teju divas reizes augstāka, nekā maksājot ar bankas karti.

Savu sašutumu par ieviestajiem jauninājumiem pauž jelgavnieks Raimonds, kurš šovasar sāka parakstu vākšanu ManaBalss.lv par ieviesto izmaiņu atcelšanu. Raimonds visvairāk sašutis par to, ka kopš 2016. gada vasaras Jelgavā vairs nav nopērkamas mēnešbiļetes.

Raimonds Lejnieks-Puķe
Iniciatīvas iesniedzējs Manabalss.lv

Jelgava ir vienīgā no piecām lielākajām Latvijas pilsētām, kur nav pieejamas mēneša abonementa biļetes.

Atceltās mēnešbiļetes sagādā pamatīgu robu jelgavnieku maciņos. Jelgavā līdzīgi kā Rīgā ir ieviestas elektroniskās kartes. Taču kartes iespējams papildināt tikai noteiktam braucienu skaitam, maksimāli 60 braucieniem par 42 eiro. Ja dienā ir jābrauc vienu reizi turp un atpakaļ, tad 60 braucieni sanāk trīsdesmit dienām par 42 eiro katrai mēneša dienai.

Salīdzinājumam citās Latvijas lielākajās pilsētās mēnešbiļetes ar neierobežotu braucienu skaitu mēneša garumā maksā krietni lētāk.

Lētākā ir 21 eiro Daugavpils tramvajiem, un dārgākā ir mēnešbiļete Liepājas autobusiem – 30 eiro. Taču Jelgavas autobusu parks ar 42 eiro par 60 braucieniem apsteidz visus.

Jelgavas autobusu parka valdes loceklis Gints Burks norāda, ka, likvidējot mēnešbiļetes, viņi pilda Ministru kabineta noteikumus, kas liek uzskaitīt pilsētas sabiedriskā transporta pasažierus.

Taču, kāpēc nav iespējams ieviest elektroniskās mēnešbiļetes, autobusu parka pārstāvis atbild izvairīgi.

Taču LNT sastaptie jelgavnieki nebūt nav priecīgi, ka par novecojušām nodēvētās mēnešbiļetes ir atceltas, it sevišķi tie pilsētnieki, kuriem jābrauc ar pārsēšanos.

Tāpat cilvēki sašutuši par to, ka, maksājot skaidrā naudā, biļete maksā eiro piecdesmit, bet ar bankas karti 85 centus.

Autobusu parkā skaidro, ka viņi veicina bankas karšu izmantošanu, jo tā šoferiem ir daudz ērtāk pieņemt maksājumus, skaidra nauda rada pārāk daudz apgrūtinājumu.

Manabalss.lv lapā vasarā uzsāktā iniciatīva par mēnešbiļešu atgriešanu pašlaik ir savākusi vien simts parakstu. Kopumā iniciatīvas autors iecerējis gūt tūkstoš jelgavnieku atbalstu, lai varētu vērsties pilsētas domē.

5 komentāri