Kultūras ministrija: Tiek darīts viss iespējamais, lai Latvijā pastāvētu cirka māksla

Komentāri
Kultūras ministrija: Tiek darīts viss iespējamais, lai Latvijā pastāvētu cirka māksla
LETA

“Tiks darīts viss iespējamais, lai nodrošinātu cirka mākslas pastāvēšanu Latvijā,” teikts Kultūras ministrijas oficiālajā paziņojumā.

Proti, Rīgas cirka ēkā pirmdien, 15. februārī, notika jaunizveidotās krīzes pārvarēšanas komisijas sēde, lai kompleksi un operatīvi pārrunātu un meklētu risinājumus par radušos situāciju, kad nav iespējams rīkot cirka izrādes tai paredzētajā ēkā, un pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot pilnvērtīgu cirka mākslas pieejamību skatītājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Klātesošie viennozīmīgi nolēma, ka jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu cirka mākslas pastāvēšanu Latvijā ar mērķi saglabāt to augstā līmenī un plašai sabiedrības daļai pieejamu. Tas iekļauj vairākus darbības posmus. Šā brīža ēkas nodrošināšanu, iespējamo pagaidu vietu apzināšanu – mākslinieciskās darbības turpināšanai, mākslinieciskā un administratīvā personāla (tostarp ārzemju viesmākslinieku) darba jautājumu risināšanu, juridisko aspektu sakārtošanu un finansiālo saistību risināšanu ar partnerorganizācijām,” teikts ministrijas pārstāvju paziņojumā.

Lai atjaunotu cirku, jāiziet caur vairākiem būvniecības procesa etapiem – jāveic padziļināta cirka ēkas izpēte, pamatojoties uz izpētes rezultātiem, jāveic projektēšanas darbi un pēc tam atjaunošanas un pārbūves (ja nepieciešams) darbi.

Šobrīd attiecībā uz VSIA Rīgas cirka ēku nepieciešams veikt steidzamākos darbus, kas skar fasādes sienas nostiprināšanu. Jau minēto ēkas pilnu izpēti būtu iespējams veikt, cerams, ka gada laikā. Līdz ar to par turpmāko VSIA Rīgas cirka mākslinieciskas darbības stratēģiju varēs spriest tikai pēc gada, informē Kultūras ministrijas pārstāvji.

Komisijā strādā Kultūras ministrijas kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī VSIA Rīgas Cirka deleģētie pārstāvji.

Oficiāli! Rīgas cirks tiks slēgts

Tā kā Rīgas cirka ēka ir bīstama, tās ekspluatācija ir nekavējoties jāpārtrauc, pagājušajā nedēļā pauda kultūras ministre Dace Melbārde.

Foto: pret Rīgas cirka darbību regulāri piketē arī dzīvnieku aizstāvji

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl