Kuldīgas rumbā konstatē iekārtu netīrību. Uz pavāres rokām – stafilokoka klātbūtni

2 komentāri
Kuldīgas rumbā konstatē iekārtu netīrību. Uz pavāres rokām – stafilokoka klātbūtni
Reuters/Scanpix

Pārtikas un veterinārais dienests uz laiku apturējis kafejnīcas Kuldīgas rumba darbību pēc vairāku ārzemnieku saslimšanas.

PVD ir saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus paraugiem, kas ēdināšanas uzņēmumā tika ņemti pēc saindēšanas gadījuma.

Lai arī pārbaudīto pārtikas produktu rezultāti ir negatīvi, atklājusies virkne būtisku pārkāpumu uzņēmuma virtuves higiēnā, kuru dēļ uzņēmuma darbība uz laiku apturēta.

Konstatēto pārkāpumu vidū ir ražošanas aprīkojuma un telpu netīrība, nav nodrošināta pārtikas aizsardzība pret piesārņojumu. To arī apstiprina trīs analīžu rezultāti. Vienā gadījumā no tīrās bļodas izdalīta zarnu nūjiņa E.coli, divos gadījumos – no pavāres rokām un no tīras dakšiņas – izdalīts zeltainais stafilokoks.

Pamatojoties uz pārbaudes laikā konstatēto, PVD Dienvidkurzemes pārvaldes pārtikas inspektori pieņēma lēmumu par Kuldīgas rumbas darbības apturēšanu uz laiku, nosakot, ka uzņēmumam jāveic nepieciešamie tīrīšanas darbi un atkārtotā pārbaudē jāsniedz pierādījumi higiēnas pasākumu uzlabošanā.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā. Jau stāstījām, ka 15. jūlijā Kuldīgas slimnīcā tika nogādāti ārzemju jaunieši, kuriem konstatēta saindēšanās ar pārtiku.

Tika stacionētas septiņas sievietes un trīs vīrieši no Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas un Brazīlijas.