Kuģi, aviācija un divtik vairāk dalībnieku – šogad gaidāma vērienīga 18. novembra militārā parāde

0 Komentāru

Svētdien, 18. novembrī, par godu valsts simtajai gadadienai paredzēta īpaši vērienīga un krāšņa Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārā parāde 11. novembra krastmalā.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš, plānots, ka tajā piedalīsies gandrīz 2000 dalībnieku – karavīri, zemessargi, Iekšlietu ministrijas pārstāvji, kā arī sabiedroto spēki.

“Šī ir simtgades parāde, un mēs vēlamies Latvijas sabiedrībai un tautai parādīt visu to sasniegumu aspektu un lielumu, par ko tērēta nodokļu maksātāju nauda un arī to spēku. Parādē piedalīsies gan regulārie spēki – Valsts robežsardze, ugunsdzēsēji, Valsts policija. Parāde būs vairāk nekā divas reizes liela. Piedalīsies gandrīz 2000 karavīru, zemessargu, Iekšlietu ministrijas pārstāvji, mūsu sabiedrotie. Būs 18 kuģi, būs ļoti daudz tehnikas un aviācijas,” piebilda Kalniņš.

Svētdien Latvijā tika svinēta Lāčplēša diena. Kā ierasts, 11. novembrī pieminēja Latvijas armijas uzvaru pār Bermonta karaspēku, kā arī tika godināti šobrīd bruņotajos spēkos dienošie karavīri. Plašāku reportāžu par Lāčplēša dienas svinībām skaties šeit! 

0 Komentāru