Kučinskis satraucies, ka Saeimā budžets zaudēs galvenos akcentus

Pievienot komentāru
Kučinskis satraucies, ka Saeimā budžets zaudēs galvenos akcentus
Foto: LETA

Galvenais, lai parlamentā budžets nezaudē savu jēgu – par to pirms rītdienas balsojuma Saeimā satraucies valdības vadītājs Māris Kučinskis. Ministru prezidents paredz, ka budžeta pieņemšana nebūs viegla, jo sagaidāms, ka par to neapmierinātie centīsies izkarot savas intereses.

Par spīti vairākiem iebildumiem un pat mediķu protestiem, pagājušajā nedēļā finanšu ministre tomēr Saeimā nogādāja nākamā gada budžetu. Deputāti rītdien par to spriedīs un balsos, bet savu vērtējumu par to jau izteicis Valsts prezidents. Vējonis 2017. gada budžetu vērtē atzinīgi, jo, to veidojot, šoreiz spēts rast vairāk kompromisus ar sociālajiem partneriem nekā pērn.

Valsts galva arī apmierināts, ka ņemti vērā viņa uzstādījumi palielināt aizsardzības budžetu līdz 1,7% no IKP, kā arī iedota papildu nauda izglītībai un veselībai.

”Ko esmu teicis, ka jebkurām naudām, kas nozarē papildus ienāk, jābūt skaidram naudas izmantošanas mērķim. Lai mums kā sabiedrības pārstāvjiem nerastos jautājumi par naudas izmantošanu,” savu nostāju atklāj Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Gandarīts arī valdības vadītājs, bet pirms budžeta vētīšanas Saeimā viņš satraukts, ka parlamentā par to gaidāmas sīvas kaujas, tāpēc premjers uzmanīšot, lai netiktu mainīta budžeta jēga un nepieaugtu tā deficīts.

”Ne viss, kas izgāja cauri valdībai, bija populārs un zinu, ka organizācijas dosies uz Saeimu mēģināt kaut ko mainīt. Kā, piemēram, solidaritāte attiecībā uz celtniecību, kas bija liela pretestība no celtniekiem,” atklāj Māris Kučinskis.

2017.gada budžeta projektā plānotie ieņēmumi ir 8 miljardi eiro, savukārt izdevumi 8,3 miljardi eiro. Pārskatot budžeta izdevumus, izdevās rast 60 miljonus eiro, ko novirzīt būtiskākajām nozarēm.

Video