Kučinskis Salaspils memoriālā aicina nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos

Komentāri
Kučinskis Salaspils memoriālā aicina nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos
Foto: LETA

Atzīmējot Otrā pasaules kara beigas un nacisma sagrāvi Salaspils memoriālā, Ministru prezidents Māris Kučinskis aicināja nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos.

8.maijs uz mūžiem ir kļuvis par nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu, uzsvēra Kučinskis. “Šeit, vācu nacistu radītās Salaspils nometnes vietā, pieminām, solāmies neaizmirst un nepieļaut tādus noziegumus, kā Otrais pasaules karš,” teic premjers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš atzīmēja, ka Otrais pasaules karš, kas Eiropā beidzās pirms 71 gada, Latvijā un vēl vairākās Eiropas valstīs nenesa nedz brīvību, nedz arī mieru, jo tam sekoja gari nebrīves gadi. Šajā datumā daudzās pasaules valstīs sākās jauna un labāka dzīve, bet Latvijā vienu okupācija nomainīja cita – padomju okupācija, kas nebija ne par mata tiesu humānāka par iepriekšējo.

Foto

Kučinskis pauda gandarījumu, ka ir tapis vispusīgs, akadēmisks vēstures pētījums par Salaspils nometni. Uz faktiem balstīts, nepolitizēts pētījums, ļauj kliedēt noziedzīgā padomju režīma radītos mītus, izdomājumus un melus.

“Nav nekādu šaubu, ka Salaspils nometne bija ciešanu vieta. Te tika iznīcināti vairāki tūkstoši nevainīgu cilvēku – gan ebreji, gan latvieši, gan krievi, gan poļi, gan nometnē turētie baltkrievu bērni un daudzi citi,” teica Ministru prezidents.

Taču Salaspils nometnes gūstekņi esot bijuši arī Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieki. Nometnē bija ieslodzīts arī Latvijas Centrālās padomes loceklis Konstantīns Čakste. Nometnē par disciplīnas pārkāpumiem bija ieslodzīti arī latviešu leģionāri, kā arī citi, kas pretojās, vācu okupācijas laika varai, piemēram, ārsts un literāts Miervaldis Birze.

“Eiropā un pasaulē arī šodien ir saspringta gaisotne, dažādos konfliktos un teroraktos mirst nevainīgi cilvēki. Te varam minēt traģiskos notikumus Tuvajos Austrumos, ilgstošo karu Sīrijā, teroraktus Eiropas galvaspilsētās. Arī notiekošais Ukrainas austrumos parāda, ka agresori neko nav sapratuši un neko no vēstures nav mācījušies,” teica Ministru prezidents.

Lasi vēl