Kučinskis Salaspils memoriālā aicina nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos

Komentāri
Kučinskis Salaspils memoriālā aicina nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos
Foto: LETA

Atzīmējot Otrā pasaules kara beigas un nacisma sagrāvi Salaspils memoriālā, Ministru prezidents Māris Kučinskis aicināja nepieļaut naida un kara šausmu atkārtošanos.

8.maijs uz mūžiem ir kļuvis par nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienu, uzsvēra Kučinskis. “Šeit, vācu nacistu radītās Salaspils nometnes vietā, pieminām, solāmies neaizmirst un nepieļaut tādus noziegumus, kā Otrais pasaules karš,” teic premjers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš atzīmēja, ka Otrais pasaules karš, kas Eiropā beidzās pirms 71 gada, Latvijā un vēl vairākās Eiropas valstīs nenesa nedz brīvību, nedz arī mieru, jo tam sekoja gari nebrīves gadi. Šajā datumā daudzās pasaules valstīs sākās jauna un labāka dzīve, bet Latvijā vienu okupācija nomainīja cita – padomju okupācija, kas nebija ne par mata tiesu humānāka par iepriekšējo.

Foto

Kučinskis pauda gandarījumu, ka ir tapis vispusīgs, akadēmisks vēstures pētījums par Salaspils nometni. Uz faktiem balstīts, nepolitizēts pētījums, ļauj kliedēt noziedzīgā padomju režīma radītos mītus, izdomājumus un melus.

“Nav nekādu šaubu, ka Salaspils nometne bija ciešanu vieta. Te tika iznīcināti vairāki tūkstoši nevainīgu cilvēku – gan ebreji, gan latvieši, gan krievi, gan poļi, gan nometnē turētie baltkrievu bērni un daudzi citi,” teica Ministru prezidents.

Taču Salaspils nometnes gūstekņi esot bijuši arī Latvijas nacionālās pretošanās kustības dalībnieki. Nometnē bija ieslodzīts arī Latvijas Centrālās padomes loceklis Konstantīns Čakste. Nometnē par disciplīnas pārkāpumiem bija ieslodzīti arī latviešu leģionāri, kā arī citi, kas pretojās, vācu okupācijas laika varai, piemēram, ārsts un literāts Miervaldis Birze.

“Eiropā un pasaulē arī šodien ir saspringta gaisotne, dažādos konfliktos un teroraktos mirst nevainīgi cilvēki. Te varam minēt traģiskos notikumus Tuvajos Austrumos, ilgstošo karu Sīrijā, teroraktus Eiropas galvaspilsētās. Arī notiekošais Ukrainas austrumos parāda, ka agresori neko nav sapratuši un neko no vēstures nav mācījušies,” teica Ministru prezidents.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl