Kučinskis par depozītu sistēmu: ZM šajā jautājumā nav nekādu veto tiesību

Pievienot komentāru

Zemkopības ministrija joprojām nav saskaņojusi Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) virzīto iepakojuma depozītu sistēmas ieviešanu Latvijā.

Nozares ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) pārtikas ražotāju vārdā pret to izsaka virkni iebildumu un ar saviem izteikumiem izpelnījies daudz pārmetumu.

Premjers Māris Kučinskis (ZZS) paziņojis, ka Zemkopības ministrijai šajā jautājumā nav nekādu veto tiesību. Ieceres virzību šobrīd strupceļā esot novedis precīzu aprēķinu trūkums.

Depozītu sistēmas ieviešana Latvijā šobrīd nonākusi līdz stadijai, kad VARAM izvērtēšanai valdībā iesniegusi grozījumus konkrētos likumos, lai sistēmas ieviešanu realizētu. Konceptuāli depozītu sistēmu saskaņojušas visas atbildīgās iestādes un institūcijas, izņemot Zemkopības ministriju. Nozares ministrs Jānis Dūklavs aizvadītajā nedēļā pavēstīja, ka VARAM informatīvajā ziņojumā trūkst padziļinātu aprēķinu, tāpēc pārtikas nozares uzņēmumi depozīta sistēmas ieviešanu šobrīd neatbalsta.

Tam, ka ciparu tiešām trūkst, piekrīt arī Dūklava partijas biedrs, Ministru prezidents Māris Kučinskis. Viņš gan uzsver, ka veto tiesību depozītu sistēmas ieviešanas bloķēšanai Zemkopības ministrijai nav.

Savukārt Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš ilgus gadus bija vides ministrs, uzsver, ka depozītu sistēmu atbalsta. Tomēr, kad viņš bijis vides ministra amatā, aprēķinu trūkums arī bijis klupšanas akmens. Par sistēmas ieviešanu jāizšķiras ar politisku lēmumu, bet tam jābūt ekonomiski pamatotam.

Jāņa Dūklava rīcību, kas depozīta sistēmas ieviešanu šobrīd piebremzējusi, sācis vērtēt KNAB. Ministrs ir “Piebalgas alus” līdzīpašnieks, un depozītu sistēma varētu skart šo uzņēmumu.