Krūts vēzis – izplatītākais nāves iemesls sievietēm Latvijā

Komentāri

Šodien atklāj ikgadējo kampaņu “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu”!

Tajā dažāda vecuma sievietes aicinātas regulāri pārbaudīt krūtis un izmantot valsts apmaksāto valsts skrīninga programmu, kuras ietvaros iespējams veikt padziļinātas pārbaudes. Pēdējos 10 gados ar krūts vēzi saslimušo un atklāto pacientu skaits sasniedz vidēji 1000 – 1200 personas, bet vidēji 450 sievietes katru gadu šīs slimības dēļ iet bojā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sievietēm vecumā no 50 – 69 gadiem valsts apmaksā krūšu pārbaudi reizi divos gados, tomēr skrīningu pērn izgāja tikai 27% no mērķauditorijas, kaut gan tas būtu jāiziet vismaz 70% sieviešu atbilstošā vecumā.

Vienlaikus Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas dati liecina, ka no 30 biežāk izmantotajiem jaunajiem vēža medikamentiem, ko Eiropas valstīs izplatītāko audzēju ārstēšanai izmantoja jau pirms diviem gadiem, Latvijā pieejami tikai seši.

Kādēļ tā? Par to LNT Ziņu sižetā plkst. 20!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl