Krīzes situācija bērnu aizsardzības jomā! Eksperti spriež, kā pasargāt bērnus no vardarbības

Komentāri

Latvijā ir pārāk daudz bērnu, kuri ik gadu cieš no vardarbības. Iestādes ir pārāk inertas, lai mazos pasargātu, bet sabiedrībā nav pat īsti izpratnes, kur ir robeža starp bērna audzināšanu un jau pārkāpšanu otrā pusē.

Šādi secinājumi izdarīti īpaši bērnu tiesībām veltītā augsta līmeņa konferencē, pēc kuras kļuvis skaidrs, – šo nozari gaida plašas pārmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No vardarbības Latvijā cietis katrs trešais bērns, un pāri viņam nodarīts tieši ģimenē. Taču sabiedrība kopumā pret vardarbību ir pārsteidzoši iecietīga. Nosoda nepārprotamu sišanu, bet, piemēram, iepļaukāšanu, apsaukāšanu vai uzkliegšanu uzskata par pieņemamu.

To, ka bērnu tiesību aizsardzībā Latvijā tiešām iestājusies krīze, nu jau atzīst visaugstākajā līmenī. To padziļināja arī kompetentās Ilonas Kronbergas aiziešana no uzraugošās institūcijas vadības vien dažus mēnešus pēc stāšanās amatā.

Jautājums šonedēļ jau tika pacelts pie prezidenta, tagad – arī Saeimā starptautiskā konferencē, piedaloties ministriem un Pasaules Veselības organizācijas ekspertiem.

Tiesībsargs ir kritisks. No bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas neesot nekādas jēgas – krīzes centros nonāk 2000 bērnu, apsūdzības izvirza vien dažiem simtiem pieaugušo. Viņaprāt, vajadzīga jauna uzraugošā iestāde.

Par formu vēl var diskutēt, bet tam, ka reformām jābūt, piekrīt arī ministrijā. Labklājības ministrs Jānis Reirs ierosinājis bāriņtiesas pārņemt valsts paspārnē, lai nebūtu tā, ka rūpes par bērnu drošību variē atkarībā no tā, cik bagātā pašvaldībā viņš piedzimis.

Pieaicinātie eksperti vien izteica gandarījumu, ka problēmas beidzot tiek atzītas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl