Krīze veselības nozarē: Kučinskim ir jāpanāk kompromiss ar Belēviču

1 komentārs
Krīze veselības nozarē: Kučinskim ir jāpanāk kompromiss ar Belēviču
Foto: LETA

Kritika par notiekošo veselības nozarē izskan no valsts augstākajām amatpersonām, norādot, ka vienkārši papildu naudas piešķiršana bez nopietniem pamatojumiem nenotiks. Premjerministrs Māris Kučinskis ir paredzējis tiksies ar veselības ministru Gunti Belēviču.

Valdība vēlas palielināt budžeta deficītu par vienu procentu, lai finansētu nozari, pret ko ir fiskālās disciplīnas padome un arī tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Taču premjers intervijā 900 sekundēm solīja, ka vienkārša naudas piešķiršana nenotiks pirms nebūs skaidrība – kam, kad un kāpēc tiks piešķirti līdzekļi. “Jādefinē, kā var pakāpeniski kāpināt naudu nozarei… Nevar tā pa labi, pa kreisi,” norādīja Kučinskis.

Savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, neapmierināta ar valdības vadītāja un veselības ministra darbu, plāno protesta akcijas: “Noteikti ir vajadzīgs palielināt finansējumu veselības aprūpei, to, ka mēs kontrolējam, skatāmies vai racionāli tiek izmantoti līdzekļi, to visu var darīt paralēli, bet, ja nepieliks pāris 100 miljonu finansējumu veselības aprūpei, tā vienkārši sabruks, un mēs redzam, ka pāris desmiti miljoni neko nedos”

Ar ģimenes ārstiem Belēvičs plāno tikties piektdien, savukārt nākamnedēļ Valsts prezidents Raimonds Vējonis izsaucis pie sevis nozares ministru, lai izrunātu, kā tieši Belēvičs plāno mainīt krīzes situāciju

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl