Kriminālvajāšanai nodota lieta par sērijveida zādzībām no privātmājām

1 komentārs
Kriminālvajāšanai nodota lieta par sērijveida zādzībām no privātmājām
EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

Valsts policijas (VP)Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs 14. oktobrī kriminālvajāšanas uzsākšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai nodeva kriminālprocesu par sērijveida zādzībām no privātmājām, informēja VP.

Aizdomās turētā vīrieša, kurš iepriekš par zādzībām un nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem ir sodīts piecas reizes, vaina tika pierādīta septiņu noziedzīgu nodarījumu veikšanā.

Veicot kriminālprocesuālās darbības un meklēšanas pasākumus par sērijveida zādzībām no privātmājām, likumsargi 2019. gada 29. augustā aizturēja 1972. gadā dzimušu vīrieti, kuram nākamajā dienā tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu, šā gada 14. oktobrī lieta tika nodota Zemgales tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, un par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu.

Aizdomās turētais vīrietis laikā no 2019. gada 11. marta līdz 27. augustam iekļuva septiņos dažādos mājokļos Vecumnieku, Rundāles, Ozolnieku, Bauskas novados un nozaga skaidru naudu, vērtslietas un bankas maksājumu kartes. Cietušajām personām kopumā nodarīti 6042 eiro zaudējumi. Vēlāk daļu no nozagtajām mantām likumsargi atdeva cietušajām personām.

VP vērš uzmanību, ka visos gadījumos garnadzis mājokļos iekļuvis, atverot logus vai balkona durvis, turklāt dažos gadījumos viņš ir rīkojies arī diezgan radoši, proti, – atstutējis dārza krēslu pie mājas sienas un iekļuvis ēkā, atverot veļas istabas logu, vai arī no blakus esošās mājas teritorijas paņēmis saliekamās kāpnes, ko izmantojis, lai iekļūtu ēkā pa otrā stāva virtuves logu.

Savukārt no nozagtajām banku kartēm kopumā nelikumīgi tika noņemti 740 eiro, tāpēc policija vēlreiz atgādina, ka PIN koda glabāšana kopā ar pašu bankas karti ir kā atvērts seifs – ikviens, kurš tai piekļūst, var to izmantot.

Par šādu noziegumu izdarīšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.