“Kriminālprocesi, aizturēšanas, slepkavība…” Latkovskis mudina risināt problēmas maksātnespējas jomā

1 komentārs

Valsts policija pieļauj, ka trešdien, 30. maijā, notikusī maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavība bijusi iepriekš rūpīgi izplānota un saistīta ar Bunkus profesionālo darbību.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis, maksātnespējas jomā joprojām ir lielas problēmas un to risināšanā jāiesaistās valdībai.

“Runājot kopā par maksātnespējas sistēmu, ir pienācis laiks ne tikai uzklausīt ārvalstu investorus, kuri sūdzas, ka šīs sistēmas dēļ kavējas investīcijas mūsu valstī, bet kopumā valdībai kopā jāķeras pie šī darba pamatīgāk,” skaidro Latkovskis.

Vaicāts, kad maksātnespējas jomas sakārtošanas jautājums ir bijis koalīcijas partiju dienaskārtībā, Latkovskis  norādīja, – jautājums tiek skatīts regulāri, taču konkrētu piedāvājumu uzlabojumiem esot maz.

“Konkrētu piedāvājumu, kas būtu jādara, ir maz. Tas mani satrauc visvairāk, jo mēs skaļi par to runājam daudz […], bet bieži tiek teikts, – jā, ar likumu viss ir kārtībā, bet pati sistēma ir nesakārtota. Bet nu tad ir jāpieķeras un jāsakārto, jo mēs redzam kriminālprocesus, redzam skandalozas lietas, redzam aizturēšanas, rezultējas tas arī ar slepkavību. Ja kāds apgalvo, ka tur viss ir kārtībā, tad es domāju, ka viņš īsi nesaprot, kas reāli notiek šajā jomā,” bilst Latkovskis.

Uz problēmām maksātnespējas jomā norāda arī žurnālists Sandris Točs, kura viedoklis par notikušo publicēts laikraksta “Dienas Bizness” portālā “Db.lv”. Točs, paužot viedokli, norāda uz publiski pieejamo informāciju par Bunkus saistību ar skandaloziem maksātnespējas procesiem. Vienlaikus Točs akcentē, ka saistībā ar notikušo Nacionālajai drošības padomei jāpievērš uzmanība maksātnespējas jomas problēmām.

Jau vēstīts, ka pie noslepkavotā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus lietas izmeklēšanas ķērušies labākie izmeklētāji un operatīvie darbinieki.

Tāpat vēstīts, ka trešdien, 30. maijā, Rīgā, Aizsaules ielā 1, notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus.

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus nošaušana uzskatāma par šokējošu un pārdrošu, jo pavisam netālu ir policijas iecirknis, un likumsargi ieradušies pāris minūšu laikā.

Trešdien sasauktajā preses konferencē Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins atklāja, ka Bunkus pirms diviem gadiem vērsies policijā ar iesniegumu par sev izteiktiem draudiem un par to iepriekš sākts kriminālprocess.

Nošautais Bunkus bija iemantojis daudzus ienaidniekus un bija ierauts vairākos skandālos.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis trešdien izplatīja paziņojumu, kurā pauda: “Latvija ir tiesiska valsts, kur šāds notikums, kad gaišā dienas laikā brutāli, izmantojot šaujamieroci, tiek noslepkavots cilvēks un apdraudēta apkārtējo cilvēku drošība, ir ārkārtējs.”