Krievvalodīgie vecāki vāc parakstus par krievu valodas saglabāšanu izglītībā un sola protestus

Krievvalodīgie vecāki portālā “change.org” sākuši vākt parakstus par krievu valodas kā mācību valodas saglabāšanu izglītībā Latvijas skolās.

Atpakaļ uz rakstu

64 komentāri

 • Arturs Stasjuks

  Arturs Stasjuks

  Latvija nav vajadziga krievu valoda un nekad nebus. Lv tas nav vajadzigs. Tam butu jabut katra cilveka izvelei. Ja kieviem kaut kas nepatik, tad lai brauc prom ?
 • Евгения Онацкая

  Евгения Онацкая

  Smiekli nāk! "rūpes par bērnu izglītību un ka šāda reforma uzlabos izglītības kvalitāti", "atkal tie krievi nedod NODROŠINĀT". Parādiet man tos rūpīgos, kas aizvietos tik pat daudz skolotāju, un VĒL efektīvāk un profesionālāk NODROŠINĀS to pašu zināšanu, un galvenais, jēdzienu, parādību un atziņu izprašanu bērniem. Kad parādīs man tos visus skolotājus - padomāšu.
  Pēc 5-8 gadiem - jā, jau ir izaugusi paaudze, kas brīvi pārvalda abas valodas. Dodiet viņiem laiku un motivāciju apgūt skolotāju profesiju un tad mainiet sistēmu. Patlaban ir drusku par agru.
 • Ilze Otersone

  Ilze Otersone

  Es nesaprotu tos latviešus kas pielāgojās krieviem un runā krieviski,bet prieks par ārzemniekiem kuri pāris mēnešu laikā apgūst latviešu valodu un neprasa lai mēs runātu viņu valodā.
 • Pavel Daugsts

  Pavel Daugsts

  Palasot šo te burvīgo diskusiju iedziļinājos statistikā. Pēc 2017. gada datiem LV 62% latviešu, 25% krievu, 3% baltkrievu, 3% ukraiņu un pārējie. Personīgi nepazīstu nevienu baltkrievu vai ukraiņu ģimeni kas būtu runājuši ģimenē baltkrieviski (valoda kura pastāv tikai literatūrā) vai ukrainiski - komunikācija notiek tikai un vienīgi krieviski. Jautājums no kādiem datiem tika veidota šī statistika. Ja tika ņemta vērā nacionālitāte kas norādīta pasē, tad diemžēl jāsaka ka tā nav precīza. Mēs ģimenē un ar radiem ikdienā runājam krieviski, kaut gan ne man ne bērniem nacionālitāte pasē nav ierakstīta. Esmu pārliecināts ka daudziem ir tāpat. Paliek jautājums vai tik tiešām Latvijā pastavīgi dzīvojošo īpatsvars ir tāds par kuru mums stāsta statistika.
  Ļoti nožēlojami lasīt cilvēku komentārus par "svešajiem krieviem kuri ir atbraukuši uz Latviju". Jāsaprot ka Latvijā, galvenokārt, dzīvo vēsturiski izveidota krievvalodīgo diaspora, Latvijas krievvalodīgie ir Latvjas daļa kurai palielam vienīgais ar Krieviju saistošs faktors ir valoda.
  Runājot par izglītības krievu valodā likvidāciju ir valsts necieņa pret lielu Latvijas tautas daļu ko principā, parakņājoties statistikas datos, nevar pieskaitīt pie mazākumtautību pārstāvjiem. Novēlu lai esat gudri un ar savu personīgo (nevis valsts pieņemto, propagandējamo) viedokli.
 • Andrey Klavins

  Andrey Klavins

  Почему бы нет , это же нормально !
 • Arturs Dreimanis

  Arturs Dreimanis

  Macamies sadzivoties kura gadsimta dzivojam, jebkura vieta dzivo daudz un dazadu tautiesu, macamies sadzivoties kopigi un iemacities vslodas un kulturu, tas tikai attistibai. Neesmu noskanots pret tiesi par draidzigu sadzivosanu visiem pietiks vietas pasaule.
 • Sergejs Nemnasevs

  Sergejs Nemnasevs

  Un ka ir ar Polu u.c skolam? Tuvredziba slikta lieta.
 • Julija Daugste

  Julija Daugste

  Mēs ar vīru abi divi mācījamies krievu skolās. Problēmu ar latviešu valodu vispār nav! Mēs cienam savu valsti un tās kultūru! Visiem maniem klasesbiedriem arī nav nekādu problēmu ar valsts valodu. Tātad kādēļ mūsu bērniem ir vajadzīga nekvalitātīva izglītība latviešu valodā, ja viņi var to saņemt savā dzimtajā valodā(jo mēs visi saprotam, ka tagad nav tij daudz tie skolotāji, kuri brīvi var izskaidrot tēmu latviski) un mierīgi mācīties latviešu valodu, jo tik un tā absolvējot savu mazakumtautību skolu, viņi perfekti sapratīs un runās latviski?..
  • Fedjko Yykoff

   Fedjko Yykoff

   Повторюсь : большая конкурентоспособность на рынке труда. Мои дети могут общаться на трёх языках. Хуже им от этого не будет.
  • Brigita Gailite

   Brigita Gailite

   Jūlija,es ar to sakaros,katru dienu un reti kurš jaunietis spēj brīvi runāt latviski un man ir jāpāriet uz krievu val.,bet es priekšs sevis uz to skatos no cita skatu punkta- jo es esmu daudz izglītotāka un spēju runāt netikai savā dzimtajā valodā, bet viņš diemžēl to nevar....
  • Julija Daugste

   Julija Daugste

   Brigita, žēl, ka tā ir...Bet domāju gan, ka viņiem gan pārējos priekšmetos labi negāja skolā, vai nu pietrūkst motivācijas...
  • Brigita Gailite

   Brigita Gailite

   protams,ka nav motivācijas,jo viņi zina,ka tāpat viņiem atbildēs krieviski un ja es to nedarīšu mani nolies ar samazgām, sākot ar to ka tas ir mans pienākums runāt,tā lai viņš saprastu un beidzot ar to ,ka esmu fašiste. domāju,ka tas ir inteliģences jautājums
  • Julija Daugste

   Julija Daugste

   Jums ir laba sirds, tāpēc arī jums pazūd tie valodu šķēršļi, lai vienkārši palīdzētu cilvēkiem❤
 • Edgars Auns
  • Jacob Duke

   Jacob Duke

   Viņi tur nevienam nav vajadzīgi un tur ir krietni grūtāka dzīve.
 • josefa un zdanokas pretinieks

  josefa un zdanokas pretinieks

  Cik var redzēt tad pārsvarā protestēja pensionāri, kuri puse līdz šim laika posmam nav gribējusi un nav iemācījusies valsts valodu pilnvērtīgi, pāris vecāku kuri ir līdzīgās domās vai pārlasījušies dezinformāciju un galvenie rīkotāji, kuri saņem naudu vai citus dažādus labus par šā visa rīkošanu vai vismaz piedalīšanos. Lielās sejas redzamas..!!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!