Krievu tūristi vairs nelabprāt ceļo uz Latviju

Komentāri

Saspringtās attiecības ar Krieviju atbalsojušās arī aizvadītajā tūrisma sezonā. Lai gan kopējais tūristu skaits Latvijā joprojām pieaug, ir krietni sarucis Krievijas viesu skaits.

Kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos valstī par vairāk nekā 20% palielinājies tūristu skaits, turklāt Latvijas lielākajā kūrortpilsētā – Jūrmalā – viesu skaits attiecīgajā laika posmā audzis par 33%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgi kā citus gadus, arī vēl aizvien skaitliski visvairāk tūristu ir no Krievijas. Taču šā gada jaunā tendence ir tas, ka būtiski pieaudzis ukraiņu un baltkrievu tūristu skaits.

“Var arī izjust, ka vairs nav tik daudz dāsno un prasīgo krievu tūristu,” stāsta Kitija Gitendorfa, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente.

Tā kā Latvijā tūrisma sezona ir īsa, lielākais izaicinājums šajā jomā strādājošajiem uzņēmumiem parasti ir rudens un ziemas laiks, kad nākas koncentrēties uz konferenču, medicīnas un SPA tūrismu. To šobrīd dara arī Jūrmalas kompānijas, kas orientējas uz nišas produktiem. Kopumā Jūrmala galvenokārt specializējas uz darījumu un medicīnas veselības tūrismu.

Plašāk par tirgotāju un uzņēmēju novērojumiem uzziniet LNT sagatavotajā sižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl