Krievu skolās eksāmeni būs jākārto latviešu valodā

26 komentāri

Jau no nākamā mācību gada mazākumtautību skolās ar krievu valodu eksāmeni būs jākārto latviski. Vispirms jaunā prasība atteiksies uz 12. klašu skolēniem, bet pēc trīs gadiem arī 9. klases absolventiem. Izglītības ministrija uzskata, ka tas nostiprinās valsts valodas zināšanas, tikmēr pret normu ir krievu skolu aizstāvji.

Kopš 2007. gada Latvijā izveidojusies visai ačgārna situācija, jo mazākumtautības skolās 12 klašu absolventi var izvēlēties, kādā valodā kārtot gala eksāmenus, tikmēr, piemēram, mazākumtautību skolās ar lietuviešu vai poļu valodas plūsmu, eksāmeni jākārto latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien Ministru kabineta komiteja atbalstīja izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu, ka visu mazākumtautību skolu 12. klašu beidzējiem – no nākamā mācību gada, bet 9. klašu absolventiem – pēc trim gadiem, eksāmenos latviski būs jāatbild uz centralizēto un izvēles eksāmenu jautājumiem. Izņēmums būs – kāda no svešvalodām.

Pret priekšlikumu ir Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija, ar kuru ministrijai nav izdevies ideju saskaņot. Biedrība uzskata, ka tas mazinās krievu skolēnu konkurētspēju salīdzinājumā ar latviešu skolu beidzējiem.

Tikmēr ministrija akcentē, ka jau šobrīd likt eksāmenus krieviski izvēlas vien 15% krievu skolu absolventu, tāpēc tas viņu sniegumu nepasliktinātu, bet gluži otrādi – liktu vēl čaklāk apgūt valsts valodu. Jāatgādina, ka jau daudzus gadus mazākumtautību vidusskolās mācību priekšmeti jāapgūst saskaņā ar valodas proporciju – 60 pret 40 par labu latviešu valodai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl