Krievu skolās eksāmeni būs jākārto latviešu valodā

26 komentāri

Jau no nākamā mācību gada mazākumtautību skolās ar krievu valodu eksāmeni būs jākārto latviski. Vispirms jaunā prasība atteiksies uz 12. klašu skolēniem, bet pēc trīs gadiem arī 9. klases absolventiem. Izglītības ministrija uzskata, ka tas nostiprinās valsts valodas zināšanas, tikmēr pret normu ir krievu skolu aizstāvji.

Kopš 2007. gada Latvijā izveidojusies visai ačgārna situācija, jo mazākumtautības skolās 12 klašu absolventi var izvēlēties, kādā valodā kārtot gala eksāmenus, tikmēr, piemēram, mazākumtautību skolās ar lietuviešu vai poļu valodas plūsmu, eksāmeni jākārto latviešu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien Ministru kabineta komiteja atbalstīja izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu, ka visu mazākumtautību skolu 12. klašu beidzējiem – no nākamā mācību gada, bet 9. klašu absolventiem – pēc trim gadiem, eksāmenos latviski būs jāatbild uz centralizēto un izvēles eksāmenu jautājumiem. Izņēmums būs – kāda no svešvalodām.

Pret priekšlikumu ir Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija, ar kuru ministrijai nav izdevies ideju saskaņot. Biedrība uzskata, ka tas mazinās krievu skolēnu konkurētspēju salīdzinājumā ar latviešu skolu beidzējiem.

Tikmēr ministrija akcentē, ka jau šobrīd likt eksāmenus krieviski izvēlas vien 15% krievu skolu absolventu, tāpēc tas viņu sniegumu nepasliktinātu, bet gluži otrādi – liktu vēl čaklāk apgūt valsts valodu. Jāatgādina, ka jau daudzus gadus mazākumtautību vidusskolās mācību priekšmeti jāapgūst saskaņā ar valodas proporciju – 60 pret 40 par labu latviešu valodai.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl