Komentāri

Apstiprinājumu par liegumu Eiropas Parlamenta (EP) deputātei Sandrai Kalnietei (V) ieceļot Krievijā Ārlietu ministrija (ĀM) saņēma laikā, kad deputāte jau bija lidmašīnā ceļā uz Maskavu, aģentūrai LETA pastāstīja ĀM preses sekretārs Ivars Lasis.

Krievijas vēstniecība Latvijā savā Facebook profilā norāda, ka izsmeļoša informācija par to, ka Kalniete ir Krievijā nevēlama persona, tika nodota Latvijas vēstniecībai plkst. 14.16 pēc Rīgas laika. Krievijas vēstniecība norāda, ka Latvijas EP deputāte izlidoja no Rīgas uz Maskavu ar reisu plkst. 17.00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasis skaidroja, ka pirms Kalnietes došanās uz Maskavu ministrijas rīcībā nebija oficiālas informācijas par liegumu deputātei ieceļot Krievijā.
“Apstiprinājumu par liegumu Kalnietei ieceļot Krievijā ministrija saņēma laikā, kad Kalniete jau bija lidmašīnā ceļā uz Maskavu,” skaidroja Lasis, piebilstot, ka ministrija pēc šādas informācijas saņemšanas tomēr cerēja, ka Kalnietei ieceļošana Krievijā tiks atļauta humānu apsvērumu dēļ, jo bija plānots apmeklēt pagājušās nedēļas piektdienā nogalinātā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bēres.

Savukārt Krievijas vēstniecība Latvijā savā Facebook profilā norādījusi, ka ĀM vērsusies ar lūgumu nokārtot ministrijas parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukaševicas (V) un Kalnietes nokļūšanu Maskavā. Vēstniecība ministrijai esot atbildējusi, ka Kalniņai-Lukaševicai problēmu ar iekļūšanu Krievijā nebūs, taču Kalnietei tā tiks liegta, jo viņa ir iekļauta Krievijas “melnajā sarakstā”.

Vēstniecība arī norādījusi, ka Kalnietes došanās uz Maskavu šā iemesla dēļ ir provokatīva.

Jau ziņots, ka Kalnietei, kura bija devusies uz Maskavu, lai piedalītos pagājušās nedēļas piektdienā nogalinātā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bērēs, atteikta iebraukšana Krievijā. Kalniete vispirms tika apturēta Maskavas Šeremetjevas lidostā, viņas pase paņemta tuvākai apskatei un nācies ilgāku laiku gaidīt informāciju.

“Mums Ņemcovs bija ļoti nozīmīgs. Viņš bija tā Krievija, kādu mēs vēlamies to redzēt. Man ir ļoti žēl, ka nebūs iespēju rīt parādīt pēdējo godu,” atzina Kalniete. “Acīmredzot Krievija uzskata mani par bīstamu ienaidnieku.” Kalnietei vīza ieceļošanai Krievijā nebija nepieciešama, jo viņai ir diplomātiskā pase.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl