4 komentāri
Krievijas uzbrukuma gadījumā 39% iedzīvotāju nedarītu neko vai pamestu Latviju
Foto: AFP / LETA

Latvijas Aizsardzības ministrijas pasūtītajā aptaujā noskaidrots, ka Krievijas uzbrukuma gadījumā 39% iedzīvotāju nedarītu neko vai arī pamestu Latviju.

Uz jautājumu, ko darītu, ja Krievija uzbruktu Latvijai, 8% respondentu norādīja, ka stātos Zemessardzē. Savukārt 7 % atbildēja, ka Zemessardzē nestātos, taču bruņoti pretotos citos veidos, bet 24% iedzīvotāju sniegtu palīdzību tiem, kuri pretotos.

14% aptaujāto atzina, ka atstātu Latviju, bet 6% darītu ko citu. To, ka šādā gadījumā nedarītu neko un censtos turpināt dzīvot tāpat kā līdz šim, atbildēja 25% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.
Analizējot Latvijas pilsoņu vīriešu atbildes, aptaujas veicēji secina, ka, gadījumā, ja Krievija uzbruktu Latvijai, 16% stātos Zemessardzē, 15% Zemessardzē nestātos, taču bruņoti pretotos citos veidos, 15% sniegtu palīdzību tiem, kuri pretotos, 11% pamestu valsti, 6% darītu ko citu, bet 20% – nedarītu neko.

Aptauja arī liecina, ka 55% iedzīvotāju uzskata, ka Latvija ir tā vērta, lai militāra iebrukuma gadījumā to aizsargātu ar visiem iespējamajiem līdzekļiem, pat ja tas prasītu lielus cilvēku upurus. Šādam viedoklim nepiekrīt 26% respondentu.

Vispatriotiskākie izrādījās jauni cilvēki vecumā no 17 līdz 25 gadiem un respondenti, kuriem ir 61 gads un vairāk, aptaujātie ar pamata vai augstāko izglītību, iedzīvotāji ar latviešu sarunvalodu ģimenē, publiskajā sektorā nodarbinātie, pētījuma dalībnieki ar vidējiem vai augstiem ienākumiem, Pierīgā un Vidzemē dzīvojošie, kā arī lauku apvidu iedzīvotāji. Šie cilvēki visbiežāk pauda, ka Latvija ir pietiekami vērta, lai militāra iebrukuma gadījumā to aizsargātu ar visiem iespējamajiem līdzekļiem.

Pretēju viedokli biežāk nekā vidēji pauda respondenti vecumā no 26 līdz 45 gadiem, aptaujas dalībnieki ar krievu sarunvalodu ģimenē, privātajā sektorā strādājošie, aptaujātie ar zemiem ienākumiem, Kurzemes, Zemgales un Latgales iedzīvotāji, kā arī citās ārpus Rīgas pilsētās dzīvojošie.

Kopumā 54% respondentu atbildēja, ka, gadījumā, ja Latvijā izceltos ārēju spēku izraisīts bruņots konflikts, viņi valstī paliktu. To, ka no valsts aizbrauktu, atzina 31% aptaujāto.

Aptauja arī liecina, ka 62% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju piekrituši tam, ka militārās zināšanas būtu jāapgūst ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Šim apgalvojumam nepiekrita 29% respondentu. Aptauju pagājušā gada novembrī veica sabiedriskās domas pētījumu centrs “SKDS”.

Plašāk par pētījumu TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • SO.
 • Omg
  0 0 0

  Omg

  Da bljeg, nahui kautko dariit, ja zemessardzee nenjem, tir tik 70procenti miikstie ir pareeji norm, bet tadus ka mani un vel ir dazi ljoti patriotiski cilveki, bet vinjie nevajag patriotus. Armijas kareivim saku lai labi garsho, vares mus labak sargat, tad duraks ienjirdzaas un teica armija latviju nesargas, lol. Ko man aptauju pildit, pat valdiba nerubii kas ir patrioti kas teroristi, patriotus uzskata teroristus, bet istie patrioti var kajas pirkstu sukat. Nahui to aptauju, atkal papiru tere, tinti un vel priduraki algas prasa par to ka uzzinajushi, kartejais naudas mazgashanas veids, miinusi latvijas jau taa apzagtajaas kabataas. Es saku taa, ja jau latvija man to iemaaciijusi manas dziives laikaa, ja uzbruks kads musu tautai, man pie kajas bus kamer man nesamaksaas, kad iedos miljonu, ieshu sargat teeviju, savaadaak juutos apkraapts, kapeec veel man kas jaasargaa. Aatraak nospraagt, aatraak shiis mociibas izbeigshu, ko latvijas valdiiba dara.
 • Es
  0 0 0

  Es

  Ka var sppriest par kadoem procentiem ja visi iedzivotaji nemaz netika aptaujati. Aptauja 10 un tad izsecina par visiem tas ir smiekligi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl