Krievijas robežā ar Latviju pēdējās desmit dienās veiktajos testos konstatēti jau pieci Covid-19 inficētie

0 Komentāru

Lielākais no trešām valstīm ievesto Covid-19 gadījumu skaits Latvijā ir no Krievijas, kuras robežā ar Latviju pēdējās desmit dienās veiktajos testos konstatēti jau pieci Covid-19 inficētie, intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja “Centrālās Laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.

Pēdējās desmit dienās veikti testi 3200 cilvēkiem, no kuriem pozitīvi bijuši pieci. Četri ir ārvalstnieki, bet viens Latvijas iedzīvotājs. “Testi veikti Grebņevas un Terehovas robežpunktos, un tas ir daudz, jo potenciāli šie cilvēki ir negatīvi, viņi vai nu bija vakcinēti jeb brauca ar pozitīvu Covid-19 testu. Tas nozīmē, ka šie cilvēki jūtas droši, viņi staigā visur, izmanto sabiedriskos pakalpojumus, veikalus, ēdnīcas, kafejnīcas, mēs saprotam, ka šie cilvēki ir potenciāli bīstami [sabiedrībai],” sacīja Lapiņa.

Komentējot, vai uz vietas robežpunktos atrodas speciāla testēšanas tehnika, kas citur netiek izmantota, un tas ļauj veikt testus un uzzināt rezultātus paātrinātā kārtībā, viņa skaidroja, ka sākumā veic antigēna testu, ņemot paraugus no deguna, un, ja tas ir pozitīvs, tad stundas laikā notiek otrs tests, lai pārliecinātos par rezultātu. Speciāli šim testēšanas posmam tika piesaistīti darbinieki no malas.

0 Komentāru