Krievijas propagandu izjūt arī Latvijas tūrismā. Gids, kurš stāsta vēsturi, tiek nosaukts par “rusofobu”…

0 Komentāru
Krievijas propagandu izjūt arī Latvijas tūrismā. Gids, kurš stāsta vēsturi, tiek nosaukts par “rusofobu”…
Foto: LETA

Daļa Latvijas tūrisma nozarē strādājošo kopš notikumiem Ukrainā izjūt Krievijas pusē tiražētās propagandas sekas – tūristi uz šejieni nereti brauc dažādu stereotipu varā. Citi nozares profesionāļi secina, ka krievu tūristi pamazām atsāk vairāk ceļot.

Notikumu saasināšanās Ukrainā un Krimas aneksija pēdējo gadu laikā Krievijas pusē veicinājusi propagandu, kas atbalsojas arī Latvijas tūrisma nozarē – to apliecina Tūrisma gidu asociācijas prezidents Vijtauts Brūvelis. Viņš stāsta, ka dažkārt Latvijas gidiem nākas lauzt krievu tūristu greizos priekšstatus par attieksmi un situāciju šajā robežas pusē.

Foto

Piesardzīgi par šo jautājumu izsakās arī tūrisma aģentūras TEZ TOUR gidu pārstāvis Rinalds Jankovskis, kurš novērojis, ka tūristi no Krievijas kļuvuši uzmanīgāki, tomēr to skaits pēdējā laikā mūsu valstī atkal aug.

Citā tūrisma aģentūrā norāda, ka ar propagandu nekādā veidā nav saskārušies, bet vairāk izjutuši ekonomiskās situācijas radītās sekas. Tomēr no februāra pieprasījums no Krievijas puses esot audzis, tiesa, vēlmju grozs kļuvis pieticīgāks.

Savukārt pieredzējušais gids Arturs Valujevs stāsta, ka darbā ir izjutis cita veida propagandu – izklāstot krievu tūristu grupām vēsturi, viņam pārmesta rusofobija, tāpēc ekskursijas ceļotājiem no Krievijas gids vairs nevada.

“Ziniet, krieviem ir tāds izteiciens – glaudīt pa spalvai – viņiem patīk, ka par viņiem stāsta ļoti labas lietas, kas neatbilst patiesībai. Es esmu saskāries ar mūsu pašu – Latvijas gidiem, kas absolūti atskaņo Krievijas masu mediju viedokli tepat uz vietas, viņš saka.

Nozares profesionāļi ir pārliecināti, ka atbildīgajām institūcijām būtu rūpīgāk jāseko līdzi ne tikai gidu sertifikācijas jautājumam, bet arī tam, ko gidi šeit uz vietas atbraucējiem stāsta, lai vienus mītus pēc mūsu valsts apciemošanas nepapildinātu jauni.

Video

0 Komentāru