Krievijas pensiju saņēmēji pamatīgi satraukušies par pensiju kritumu

0 Komentāru
Krievijas pensiju saņēmēji pamatīgi satraukušies par pensiju kritumu
FOTO: LETA

Latvijā dzīvo aptuveni 26 000 pensionāru, kuri saņem pensijas no Krievijas – tagad šiem cilvēkiem jārēķinās, ka nāksies sajozt jostas. Krievijas vēstniecībā atzīst, ka pensionāri par savu nākotni ir satraukušies, tomēr ne Rīgas Domē, ne Labklājības ministrijā viņi masveidā palīdzību nav meklējuši.

Latvijā dzīvo ap 14 000 Krievijas pilsoņu, kuri saņem darba pensijas no Krievijas Pensiju fonda. Viņus rubļa svārstība skars vistiešākajā veidā – krītot rubļa vērtībai, šo pensionāru ikmēneša ienākumi draud samazināties pat uz pusi. To intervijā Pirmajam Baltijas kanālam apstiprināja Krievijas vēstnieks Latvijā.

Mēs ļoti labi saprotam šo situāciju, un tai rūpīgi sekosim, mēģināsim atrast veidus, kā cilvēkiem palīdzēt. Bet uz šo dienu, pēc pašreizējās likumdošanas, situācija ir tāda, kāda tā ir cilvēku Latvijā saņem Krievijas Aizsardzības pensijas.

Tie ir gan Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, kuriem ir izdienas gadi PSRS bruņoto spēku dienestā. Viņus rubļu svārstības  neietekmēs, un šie cilvēki saņems nemainīgu pensiju – to paredz īpaša Latvijas un  Krievijas vienošanās, kas noslēgta pirms vairākiem gadiem.

Interesanti, ka šogad to personu skaits, kas  vēlas saņemt Krievijas pensijas,  samazinājies par aptuveni 30%. Tas tādēļ, ka Krievijas darba pensijās tiek ņemts vērā darba stāžs ārpus Krievijas robežām tikai līdz 2002.gada 1.janvārim.

Krievijas vēstniecībā atzīst, ka pensionāri ir satraukušies par savu nākotni. Tikmēr ne Labklājības ministrijā, ne Rīgas Domes sociālajā dienestā cilvēki ar sūdzībām par pensijas samazināšanos nav vērsušies.

0 Komentāru