1 komentārs

Paramilitāro spēļu “Airsoft” un “Lasertag” rīkotājiem Drošības policija ieteikusi mēnesi pasākumus nerīkot.

“Airsoft” ir militāra rakstura izklaide tiem, kuri vēlas asākas izjūtas. Spēles taktika, ekipējums, ieroči – gandrīz kā armijai vai speciālo uzdevumu vienībai.

Ar šāda veida pasākumu organizēšanu Latvijā nodarbojas vairākas organizācijas, tostarp “Strēlnieks.lv”, kas telefoniski saņēmuši aicinājumu uz laiku pasākumus atlikt.

Mārtiņš Muižnieks
“Streelnieks.lv” vadītājs

Viņš prasīja, vai esmu dzirdējis, ka saistībā ar tām mācībām… Tām krievu “Zapad”, un ka esot uzlikts ierobežojums “Airsoft”.

Zvanītājs esot bijis no Drošības policijas un norādījis, ka liegums jāievēro visu septembri.

Mārtiņš Muižieks
“Streelnieks.lv” vadītājs

Uz jautājumu, ja tomēr spēles tiek rīkotas, jo zinu, ka dažas organizācijas to negrasās ievērot, kādas būs sekas, viņš teica, ka jārēķinās ar ļoti lielu iespējamību, kā pirms gada Dalbē. Būs nepatīkamas pārbaudes, īsāk sakot – dabūs pa muti.

Drošības policija LNT Ziņām atbildēja rakstiski, skaidrojot, ka “vīru spēļu” rīkotāju uzrunāšanas iegansts esot tieši drīzumā gaidāmās Krievijas militārās mācības “Zapad”. Paziņojumā netiek teikts, ka šādas spēles kaimiņvalstu militāro aktivitāšu laikā tiek pilnībā aizliegtas, taču Drošības policijā norāda:

“DP informē, ka militārā simulācija var tikt izmantota kā piesegs provokatīvām darbībām, tādējādi militārās simulācijas pasākumu dalībnieki tiek pakļauti pastiprinātu pārbaužu riskam…”

”… Saistībā ar minētajiem apdraudējumiem, DP veic pārrunas ar militārās simulācijas pasākumu organizatoriem, norādot uz potenciālajiem apdraudējumiem…”

Divdomīgas situācijas saistībā ar “Airsoft” spēli ir bijušas. Taču brīvā dabā, mežā, kur dalībniekus iespējams noturēt par zaļajiem cilvēciņiem.

Vlads Poļakovskis
“Battle-zone.lv” pārstāvis

Ārā izskatās kā parasts angārs. Ja vajag, mēs varam aiztaisīt stiklus ciet, uzlikt kartona plāksnes, bet blakus arī nav nekas. Tikai tukši angāri, cilvēki zina, ko mēs te darām.

Vlads pasākumus rīko vienā no bijušās Zaķumuižas putnu fermas angāriem. Par to, ka kolēģiem zvanīts, viņš uzzinājis sociālajos tīklos. Vai tas attiecas arī uz viņu, Vlads šobrīd nezina, bet līdz septembrim atlikušas vien dažas dienas.

Vlads Poļakovskis
“Battle-zone.lv” pārstāvis

Gan mums, gan kolēģiem ir noslēgti līgumi ar tādiem kantoriem kā “Dāvanu serviss”. Kas būs ar tiem cilvēkiem, kuriem ir dāvanu kartes, kam saplānotas dzimšanas dienas… Kas tagad būs?

Paziņojumā presei Drošības policija tiešā veida nemin, ka uzrunātajiem paramilitāro spēļu organizatoriem likts no pasākumiem atturēties vispār. Taču norāda, ka sarunas ar rīkotājiem joprojām turpinās.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl