Krievijas mediji ziņo, ka Latvijā aizliegs krievu valodu

12 komentāri

Krievijas mediji sacēluši brēku par to, ka Latvijā tiks aizliegta krievu valoda. Tikmēr Valsts Valodas centrs skaidro, ka aizliegt valodu negrasās, taču aicinājums sabiedriskās vietās darbiniekiem biežāk to izmantot ir izskanējis.

Valsts valodas centra (VVC) aicinājums ir lietot latviešu valodu visiem, kuri strādā birojos, veikalos, sabiedriskajā transportā, uz ielas un kuru savstarpējo saziņu var dzirdēt citi cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas pats attiecas arī uz amatpersonām – tās aicinātas sniegt intervijas latviešu valodā .

VVC pārstāvji uzsver, ka tas ir aicinājums, kas tiek pamatots ar to, ka Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur var kopt un attīstīt latviešu valodu. ”Tas ir tikai aicinājums, nevis kaut kāds represīvs paziņojums,” saka VVC pārstāvji.

Tikmēr ielās satikto iedzīvotāju viedoklis atšķiras. Daži uzskata, ka jautājums ir pārāk sakāpināts tieši krievu valodas jautājumā un liek uzdot jautājumus, vai tāds pats aicinājums būtu arī gadījumā, ja darbinieki savā starpā sarunātos angliski. Taču lielākā daļa saka, ka pavisam nepareizs šāds aicinājums nav un latviešu valoda ir jāciena.

Taču Krievijas un dažiem Latvijas krievvalodīgajiem medijiem šis aicinājums ir kā uguns pakulās, un tie ziņo, ka krievu valoda tiek aizliegta pavisam. ”Viņi ir pilnīgi nepareizi interpretējuši šo aizliegumu. Iespējams, ka viņi nav sapratuši, kas tur ir rakstīts,” saka VVC pārstāve.

Tikmēr, aplūkojot dažādus darba sludinājumus un veicot nelielu eksperimentu, izrādās, ka bez krievu valodas zināšanām varētu būt grūti strādāt apkalpojošajā sfērā, piemēram, par pārdevēju.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Skaidra
  +1 +1 0

  Skaidra

  Mūsu veikalā pārsvarā nāk krievvalodīgie pircēji / laikam turīgāki kā latvieši /, dzirdam jautājumus tikai krievu valodā un mēs atbildam krieviski , veikals paliek veikals , plāns jāpilda . Nezinu , vai šie cilvēki speciāli nerunā latviski , vai nemāk , bet kad man , darbiniecei , jautā kāpēc veikala tualete ciet un es atbildu latviski , ka aizņemts , jo kāds jau tur iekšā , tad jautātājs nesaprot un esmu spiesta atbildēt krieviski . Pēc manam domām Latvijā visvairāk savlaik ir iepludināti krievi no Krievijas , Visur dominēja krievu valoda , vadošos posteņos krievi , sanāksmes krievu valodā , neviens pat neminēja augstākos līmeņos , ka jāciena latviešu valoda , jāmācās , ja šeit dzīvo ...un lūk rezultāts , ir izaugušas paaudzes , ka krievu valoda ir galvenā , bet latvieši ir maza tautiņa un tās valodu var neņemt vērā .Tā arī izskatās krievu lielummānija un šovinisms , ne ar daudz neatšķiras no Hitlera laika sludinatā vācu kā āriešu rases pārākuma. Neviens mājās , darbā neliedz runāt krieviski un nedomāju , ka diviem krieviem jārunā latviski , absolūti ne , nevajag pārspīlēt un sagrozīt likumus pa savam un izgudrot apvainojumus krievu valodai . Bet tā vien gribas katram krievam pajautāt , ja dzīvo Latvijā , nu kāpēc pa šiem gadiem nevar iemācīties latviski pat saprast , ja ne runāt ? Pateikšu tikai vienu , ja daudzi krievi dzīvodami Latvijā nesaprot vai izliekas nesaprotam latviešu valodu , tad viņi neciena mūsu valsti , mūs , gan paši sevi .
 • Daiga
  +1 +1 0

  Daiga

  Mani tracina šī naida uzkurināšana. Jā, es esmu par to lai amatpersonas runātu latviski, esmu par latviešu valodu kā primāro jebkurā apkalpojošā sfērā, bet kurš noteiks kā man runāt savā ģimenē, jo darba kolēģus es uztveru kā ģimenes locekļus! Tad jautājums, vai nākamais VVC solis būs kontrolēt kādā valodā es komunicēju savā guļamistabā?! Un par valodu zināšanu tiem pašiem pārdevējiem... Esmu jutusies vairāk kā stulbi ārvalstīs, kur pretī man ir pārdevējs, kurš nerunā ne angļu ne krievu ne kādā citā, bet tikai savā dzimtajā valodā... tad nu pamēģini ieskaidrot ko tev vajag. Vairāku valodu nezināšana liecina par tautas aprobežotību, nevis patriotismu.
 • Valdis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl