Komentāri

Latvijas pilsonis Dainis Rūtenbergs, kuram par Rīgā notikušā prokrieviskā piketā plivināta karoga kāta salaušanu var nākties pat sēsties cietumā, ”rīkotos atkal tāpat, ja rastos tāda situācija”, viņš sacīja TV3 Ziņām.

Jau ziņojām, ka Krievijas karoga sabojāšanas dēļ Latvijas iedzīvotājs Dainis var nonākt cietumā.

“Esmu no represēto ģimenes. Mans vectēvs bija aizsargs, un nomira Sibīrijā. Es rīkotos tāpat, ja rastos tāda situācija,” sacīja D. Rūtenbergs, kurš uzskata, ka Krievijas karogs nav jāplivina, saucot attiecīgus saukļus prokremliskā piketā.

Tikmēr sabojātā karoga īpašnieks – Latvijā dzīvojošs Krievijas pilsonis Staņislavs Razumovskis norāda: ”Man pietiktu ar viņa atvainošanos un kompensāciju par īpašuma bojāšanu. Arī šodien viņam ir iespēja nebūt ietiepīgam. 75 eiro kompensācija un lieta izbeigta.”

D. Rūtenberga atbalstam pirmdien, 26. janvārī, tiesā pulcējās vairāk nekā 40 patrotiski noskaņotu cilvēku.

Jau ziņojām, ka pērn martā Tatjanas Ždanokas vadītā Latvijas Krievu savienība rīkoja piketu it kā Krimas iedzīvotāju atbalstam, bet realitātē manifestācijas dalībnieki pauda atbalstu Krievijai un Krimas aneksijai. Ar Krievijas karogu plivināšanu un Ukrainas teritorijas sagrābšanas slavināšanu nebija mierā garāmgājējs Dainis Rūtenbergs, kurš dusmu iespaidā mēģināja protestētājiem atņemt Krievijas karogu. Rezultātā karoga kāts pārlūdza, bet pats karogs ieplīsa, tāpēc mantas īpašnieki vērsās policijā, kas pret D. Rūtenbergu sāka kriminālprocesu.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl