Krievijas karoga sabojāšanas dēļ Latvijas iedzīvotājs Dainis var nonākt cietumā

35 komentāri

Kādam Latvijas iedzīvotājam Dainim Rūtenbergam par Krievijas karoga sabojāšanu Krimas okupācijas piketā draud neierasti bargs sods – kriminālatbildība. Tikmēr apsūdzētā advokāts šo lietu dēvē par absurdu.

Kā tas notika?

Pērn martā Tatjanas Ždanokas vadītā Latvijas Krievu savienība rīkoja piketu it kā Krimas iedzīvotāju atbalstam, bet realitātē manifestācijas dalībnieki pauda atbalstu Krievijai un Krimas aneksijai. Ar Krievijas karogu plivināšanu un Ukrainas teritorijas sagrābšanas slavināšanu nebija mierā garāmgājējs Dainis Rūtenbergs, kurš dusmu iespaidā mēģināja protestētājiem atņemt Krievijas karogu. Rezultātā karoga kāts pārlūdza, bet pats karogs ieplīsa, tāpēc mantas īpašnieki vērsās policijā, kas pret D. Rūtenbergu sāka kriminālprocesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena prokurore lietu izbeidza, bet šis lēmums tika pārsūdzēts. Otra prokurore lietu atkal atjaunoja, un D. Rūtenbergam būs jāstājas tiesas priekšā par svešas mantas bojāšanu, jo salauztais karogs maksājis 15 eiro.

Kāds sods Latvijā ir par Krievijas karoga sabojāšanu?

Par šādu nodarījumu var draudēt sods līdz pat diviem gadiem cietumā. Apsūdzētā advokāts lietu uzskata par absurdu.

Zvērināts advokāts Aldis Alliks:

Dainim Rūtenbergam gluži vai draud pirmā politieslodzītā pēc neatkarības atjaunošanas statuss. Viņa mērķis nav bijis sabojāt vai šādā veidā kaut kā prettiesiski rīkoties. Viņa mērķis ir bijis novākt šo karogu, neļaut to plivināt, skandējot šādus saukļus un lozungus. Šī rīcība tātad nav bijusi vērsta uz kāda prettiesiska mērķa sasniegšanu. Ir runa par to, ka šis karogs ir izmantots kā agresorvalsts simbols piketā, kuru rīkoja imperiālisti un, kā tagad saka, ”rašisti” un ”našisti”.

Krimināltiesību eksperte Ilona Krinberga atzīst, ka šajā gadījumā formāli varētu būt pārkāpts likums, lai gan parasti lietās par svešas mantas bojāšanu figurē lielākas naudas summas par 15 eiro.

Krimināltiesību eksperte Ilona Krinberga:

Šādu gadījumu ir ļoti daudz. Ir bijis gadījums, kad cilvēks sadusmojas un sit ar dūri pa sienu, bet, izrādās, ”švaka” tā siena, un roka iziet tai cauri. Šādi gadījumi sabiedrības acīs izskatās diezgan muļķīgi, taču faktiski tie atbilst šai 185. panta 1. daļai.

Tiesas priekšā apsūdzētajam D. Rūtenbergam būs jāstājas tieši pēc nedēļas, 26. janvārī.

Skaties video un uzzini vairāk!

TOP komentāri

 • Aivars
  0 0 0

  Aivars

  Absurda reizēm mums tā tiesu sistēma. Tā vien liekas, ka mūsu tiesu sistēmā ir krievijas politikas lobētāji. Kāpēc tāds kretīns kā osipovs, kurš klaji ņirgājas un zaimo mūsu valsts simbolus, nav notiesāts!?
 • Pilsons
  0 0 0

  Pilsons

  Visam tam klaigājošajam provokatoru baram bija jābūt aiz restēm,nevis viņiem vēl, par raškas karogu naudu maksāt!
 • ups!
  0 0 0

  ups!

  tur arī tai lupatai būtu jābūt!-rašisti.gan jau kremlis samaksās,bet tas nav pat plika mēsla vērts!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl