Krievijā pērn mirstība pieaugusi par 17,9%

2 komentāri
Krievijā pērn mirstība pieaugusi par 17,9%
AP/SCANPIX

Pēc Krievijas federālā statistikas dienesta “Rosstat” aplēsēm Krievijā pērn salīdzinājumā ar 2019. gadu mirstība palielinājusies par gandrīz 18%, liecina valsts publiskotie dati par Covid-19 ietekmi uz mirstību pērn.

No aprīļa, kad Krieviju skāra jaunā koronavīrusa pandēmija, līdz decembrim Krievijā reģistrēti 162 429 nāves gadījumi, kas saistīti ar Covid-19.

Krievijas vicepremjere Tatjana Goļikova

“No visa mirstības palielinājuma 2020. gadā, 31% nomira no Covid-19 – tie bija cilvēki, kuriem bija skaidri diagnosticēts Covid-19. Cilvēku skaits, kuri nomira no citiem iemesliem, bet kuriem arī bija konstatēts Covid-19, sasniedza 50% mirstības palielinājuma.”

Visvairāk cilvēku no Covid-19 Krievijā miruši pērn decembrī, kad no dzīves aizgājuši 44 435 Covid-19 slimnieki. Kopumā Krievijā 2020. gadā miruši 2,12 miljoni cilvēku, bet gadu iepriekš reģistrēti 1,8 miljoni nāves gadījumu.

Pandēmija ir pastiprinājusi demogrāfisko krīzi, ko Krievija piedzīvo kopš Padomju Savienības sabrukuma. Pērn iedzīvotāju skaits Krievijā saruka par vairāk nekā 510 000, kas ir lielākais kritums 15 gadu laikā.

Lai gan Krievija ir lepojusies ar savu reakciju uz pandēmiju, norādot uz zemo mirstību kā pierādījumu panākumiem, ilgu laiku Krievija publicēja tikai daļējus datus par pandēmijas upuru skaitu, pie Covid-19 upuriem pieskaitot tikai tos, kuriem Covid-19 autopsijā atzīts par galveno nāves cēloni.

Sākoties jaunā koronavīrusa otrajam vīrusa vilnim, Krievija ieviesa karantīnas režīmu. Kopš pagājušā gada decembra kaimiņvalsts sabiedrībai pieejama Krievijā izstrādātā Covid-19 vakcīna “Sputņik V”. Pēdējā laikā varasiestādes ziņo, ka epidemioloģiskā situācija sāk uzlaboties un Maskavā ierobežojumi ir gandrīz pilnībā atcelti.

2 komentāri