Krievijā par protestiem vēlēšanu laikā aizturēts Latvijā meklētais Beness Aijo

4 komentāri

Par aktivitātēm vēlēšanu laikā Krievijā aizturēts bēdīgi slavenais Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā par aicinājumu likvidēt Latvijas neatkarību. Aijo publicējis foto no policijas iecirkņa un pauž sašutumu par aizturēšanu, skaidrojot, ka viņš tikai iztaujājis vēlētājus par to politisko izvēli, stāsta TV3 Ziņas.

Krievijā aizturēts skandalozais nacionālboļševiks Beness Aijo, kurš par pretvalstiskām aktivitātēm izsludināts meklēšanā Latvijā, taču Krievijas puse atteikusies viņu izdot.

Vēlēšanu laikā, kad Krievijas pilsoņi devās pie urnām, aktivizējās policija un specdienesti, un tieši arī vēlēšanu aktivitāšu dēļ, Beness Aijo atkal nonāca aiz restēm.

2015. gada februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izsludināja Aijo meklēšanā krimināllietā, kurā viņš apsūdzēts par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu. Viņam aizmuguriski piespriests cietumsods uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzība uz vienu gadu.

Lasi vēl – Nacionālboļševiks Aijo pārsūdzējis sev nelabvēlīgo cietumsodu par aicinājumiem likvidēt Latvijas neatkarību

Aijo paguva aizbēgt no Latvijas uz pašpasludināto “Luhanskas tautas republiku”, vēlāk pārcēlās uz Krieviju, taču kopš vakardienas, 19. septembra, par savām aktivitātēm uz laiku apcietināts. Par to viņš svētdienas vakarā paziņoja savā ”Facebook” profila kontā.

”SOS! Mani arestēja. It kā par huligānismu, jo es nomoku pilsoņus ar jautājumiem, par ko cilvēki balsoja, tādējādi rupji pārkāpjot sabiedrisko kārtību. Tās ir politiskās represijas! Paldies visiem par atbalstu. Paldies biedriem no kompartijas. Nekādu politisku represiju,” teiks ”Facebook” paziņojumā.

Šodien Aijo ”Facebook” no policijas auto ziņoja, ka ieradies tiesā, kur atradusies arī viņa advokāte, bet drošībnieki atkal viņu aizveduši uz iecirkni, bet vēlāk atpakaļ uz tiesas zāli.

Tas, ka vēlēšanu laikā Krievijā pastiprināti pievērš uzmanību pašreizējās varas konkurentu atbalstītājiem, nav nekāds pārsteigums. Bet vismaz pagaidām Aijo Latvijai Krievijas puse neizdos, skaidro Ģenerālprokuratūrā.

Lasi arī:

”Ģenerālprokuratūra pagājušā gada februārī lūdza Krievijai izdot šo personu saukšanai pie kriminālatbildības, bet novembra beigās saņemta informācija, ka neizdos – Krievija atteica. Runājot par sadarbību ar Krieviju izdošanas jautājumos, katra lieta tiek vērtēta atsevišķi, kā tas ir ar citām valstīm – jā, šajā lietā netika izdota, bet citās lietās ir izdevusi,” norāda Ģenerālprokuratūrā.

Ja pret Aijo Latvijā sāks vēl kādu kriminālprocesu, Krievijas puse teorētiski var lemt arī par labu lūguma apmierināšanai.

”Ja mēs par šo personu Krievijai atkārtoti lūdzam izdot kādā citā procesā, Krievija vērtē šo procesu atsevišķi, un varbūt var izdot,” norāda Ģenerālprokuratūrā.

Rīgas apgabaltiesa 19. oktobrī apelācijas kārtībā sāks izskatīt krimināllietu par Aijo aicinājumu gāzt varu Latvijā. Bēguļošana Krievijā viņam nav traucējusi ar aizstāvju palīdzību pārsūdzēt sev nelabvēlīgo spriedumu. Krievija, atsakoties Aijo izdot Latvijas varasiestādēm, ir piešķīrusi viņam patvērumu.

4 komentāri