Krievija ne tuvu nav tik militāri spēcīga kā NATO, apgalvo militārās alianses pārstāvis

Pievienot komentāru
Krievija ne tuvu nav tik militāri spēcīga kā NATO, apgalvo militārās alianses pārstāvis
AFP/LETA

“Krievijas bruņotie spēki ne tuvu nav tik spēcīgi kā NATO, tādēļ patlaban nez vai var runāt par bruņošanās sacensību sākšanos,” tā intervijā pauda NATO stratēģiskās komunikācijas centra vadītājs Jānis Sārts.

“Diez vai tur sanāks ieroču sāncensība, jo Krievija nav spējīga mēroties spēkiem ar NATO, ja mēs runājam par ieročiem. Tur spēki neapšaubāmi ir lielāko NATO pusē. Tas punkts jau bija par to, ka tā ir atbilde Krievijas rīcībai. Runa ir gan par apjomīgajām militārajām mācībām, gan militāro spēku uzvedību, kā uzvedas Krievijas militāro spēku lidaparāti blakus citu valstu lidaparātiem,” skaidroja Sārts.

Viņš akcentēja, ka “pamatdoma ir izvietot pietiekami daudz spēkus Baltijas valstīs un Polijā, lai sūtītu skaidrus signālus Krievijai, bet vienlaicīgi nevajadzīgi neeskalētu”.

Šis solis – spēku izvietošana Baltijā – nevar apdraudēt Krievijas nacionālo drošību, un jāpieņem, ka Krievija ir pietiekami zinoši militārie eksperti, kas to var izskaidrot Krievijas vadībai, pauda Sārts.

NATO samits iezīmē jaunu ēru Baltijas valstu drošībā. Kas mainīsies?

Jau ziņots, – NATO valstu līderi sammitā apzīmogoja lēmumu Baltijas valstīs un Polijā izvietot pastāvīgus starptautiskus NATO spēkus.

No 2017. gada Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā tiks izvietotas daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas – tūkstoš karavīru katrā valstī. Latvijā kaujas grupu uzņēmusies vadīt Kanāda, un tajā dienēs arī Dānijas, Francijas, Polijas un Slovākijas karavīri. Igaunijā vadošā valsts būs Lielbritānija, Lietuvā – Vācija, bet Polijā savu bataljonu izvietos Amerikas savienotās valstis. Līdz šim nopietni NATO spēki nekad Eiropā nav bijuši izvietoti tālāk uz austrumiem par Vāciju.

Skaties video!