Krievija esot pieprasījusi līdzīgus gaisa telpas liegumus arī Zviedrijai un Polijai

0 Komentāru

Krievijas puse ir pieprasījusi līdzīgus gaisa telpas liegumus arī Zviedrijai un Polijai, tā komentējot kaimiņvalsts plānotās raķešu šaušanas pārbaudes virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, intervijā LNT Ziņām pastāstīja Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka AM zināms, ka šāda raķešu pārbaudīšanas prakse iepriekš ir notikusi arī pie Norvēģijas krastiem.

Jānis Garisons
AM valsts sekretārs

Pie mūsu krastiem tas ir pirmais gadījums. Tā kā mums nav zināmas šīs šaušanas detaļas, mums liekas dīvaini, ka Krievijas pusei ir attiecīgi poligoni savā teritorijā, kur viņi īsteno šādu šaušanu.

Tāpat Garisons informēja, ka uz AM izsauktais Krievijas militāro, gaisa un jūras spēku atašejs Latvijā, pulkvedis Andrejs Lobovs, nav varējis paskaidrot, kādā veidā raķešu šaušanas ir plānotas, bet solījis, ka nodos šo informāciju Maskavai un sniegs Latvijai informāciju līdz plānotajām mācībām.

AM valsts sekretārs piebilda, ka iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties, tomēr ministrija vērsusi atašeja uzmanību, ka Latvija gribētu, lai Krievija garantē civilās aviācijas drošību, veicot mācības.

Jau vēstīts, ka Krievija virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plāno šaut raķetes.

0 Komentāru