Komentāri

Saspīlējums Latvijas–Krievijas attiecībās. Kaimiņvalsts noraidījusi Latvijas Aizsardzības ministrijas piedāvājumu slēgt vienošanos par papildu uzticamības pasākumu īstenošanu. Latvijas amatpersonas vēlējās uzraudzīt krievu militārās mācības, taču saņēmušas atteikumu. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis norāda, ka šis žests nebija pārsteigums un kārtējo reizi apliecina kaimiņvalsts nedraudzīgo nostāju.

Ņemot vērā Krievijas provokatīvo rīcību Latvijas robežas tuvumā – plašās militārās mācības un infrastruktūras attīstību, Latvijas interesēs ir iegūt informāciju par šīm aktivitātēm, skaidro Aizsardzības ministrijā. Pērn abu valstu pārstāvji tikās un apsprieda iespēju aktīvāk ļaut abpusēji vērot militārās mācības. Krievijas puse tagad ir noraidījusi Latvijas piedāvājumu, tādējādi apliecinot savu nevēlēšanos veidot ilgtermiņa pārskatāmas attiecības, akcentē aizsardzības ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs lūdzām papildus vienu bruņojuma inspekciju, vienu mācību inspekciju, lai uzlabotu uzticamību, caurskatāmību,” skaidro ministrs Raimonds Bergmanis.

NATO un Krievijas formālās attiecības tika pārtrauktas 2014. gada pavasarī pēc Krimas aneksijas un agresijas Ukrainas austrumos. Pašreizējā NATO politika pret Krieviju balstās atturēšanā un politiska dialoga uzturēšanā. Krievijas noraidījums nav pārsteigums arī Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāvim.

“Kas ir Krievijas mācību scenāriji? Tos par aizsardzības scenārijiem nevar nosaukt. Tur ir karadarbība Kaļiņingradā, Baltijas valstīs, ar desantnieku iebrukumu. Pirms pāris gadiem bija izspēlēts kodoluzbrukums Varšavai. Mēs redzam tos vēstījumus, kurus Krievija sūta. Tie vairo spriedzi, nevis mazina,” norāda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāvis Andris Kudors.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl