Krievi, kas neatbalsta Putina politiku, bēg uz Latviju

8 komentāri

No Krievijas lielpilsētu kņadas uz Pierīgu pārcēlušās vairākas ģimenes, kā vienu no iemesliem minot arī Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiku. Tostarp pārcēlušās arī Dobrovoļsku un Umancevu ģimenes. Viņi stāsta, ka šeit patiesi jūtas kā mājās.

Termiņuzturēšanās atļauja nav bijusi pats galvenais, tomēr tas spēlējis savu lomu. Šīs ģimenes nolēmušas pamest Krieviju, lai, kā paši saka, pārceltos uz dzīvi vietā, kur ”labi dzīvot”, kur ir ”mierīgi” un ”patīkami”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Sergejs ar sievu Natašu māju Babītē netālu no Rododendru dārza nopirka pirms gada. Lēmumu pārdot iedzīvi dzimtajā Sanktpēterburgā un ar abiem bērniem pārcelties uz dzīvi Latvijā viņiem esot bijis pieņemt viegli, stāsta ģimene.

”Gribas, lai bērni dzīvo sabiedrībā, kur cilvēkiem ir mērķis. Dzīves jēga ir dzīves turpināšana. Mēs ilgi gaidījām pārmaiņas, kuras atnesīs Putins, un ne tikai Putins. Mēs domājām, ka atnāks jaunais līderis un kaut kas Krievijā izmanīties. Mainījās vietām un amatiem tikai Medvedevs ar Putinu, bet rezultātā nekas nenotiek. Bail iziet uz ielas. Šeit meita pati visur iet. Zina visu Vecrīgu, un pazīst to labāk nekā Pēterburgu,” stāsta Sergejs un Nataša.

Sergejs strādā kā kapteinis kādā Nīderlandes kuģu kompānijā, tāpēc pārcelšanās nebijusi grūta. Nataša audzina dēlu un meitu. Abi mācas latviešu valodu.

Sergejs, pārcēlies uz dzīvi Latvijā:

Ļoti daudzi cilvēki šeit zina krievu valodu. Tur problēmu nav, bet mēs jutīsimies daudz labāk, ja runāsim latviešu valodā. Runa nav pienākumu. Tā ir pareizi.

Tikmēr viņa sieva uzskata, ka Latvijā ir drošāk, un Rīga vairāk ir kultūras pilsēta – tāda, kāda reiz bijusi arī Pēterburga.

Nataša, tagad dzīvo Latvijā:

Es esmu no Sanktpēterburgas. Kādreiz tā bija ļoti kulturāla pilsēta. Kad atbraucu uz Rīgu, jūtos kā savā Ļeņingradā. Cilvēki ir ļoti kulturāli, pieklājīgi, bez agresijas. Tas mani piepilda ar laimi. Man ir labi, bet, kur ir labi, tur gribas palikt.

Savu māju Sergejs un Nataša iekārtojuši ”no nulles”, tajā ieguldot vairāk nekā 100 tūkst. eiro, šeit arī nopirkuši lepnu apvidu auto. Viņi saka, ka bieži tiekas ar citām ģimenēm, kas pārcēlušās uz dzīvi Latvijā no Krievijas. Viņi bieži apspriež arī politiku Krievijā.

Nataša:

Ja cilvēki uz šejieni pārcelsies, iemelsi būs politiski. Kā dziedātājs Andrejs Makarēvičs, kuru Krievijā vienkārši nonievā. Cilvēkam ir savs viedoklis, bet tagad lietas notiek tāpat kā Staļina laikos.

Skaties video un uzzini, ko par dzīvi Latvijā domā arī otra krievu ģimene!

TOP komentāri

  • Kaspars
  • Kaspars
    0 0 0

    Kaspars

    Latvijas propoganda ))ir japarbauda viss, pirms ko presse raksta.Latvijas fantastu biedriba:D ludzu pilnus datus par shiem cilvekiem...
  • janka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl