Krietni sarucis ziņojumu skaits par valsts valodas pārkāpumiem

0 Komentāru
Krietni sarucis ziņojumu skaits par valsts valodas pārkāpumiem
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Mazinājusies Valsts valodas centra (VVC) mobilās lietotnes “Valodas draugs” popularitāte.

Ziņojumu skaits par valsts valodas pārkāpumiem krietni sarucis, ja salīdzina ar laiku pirms diviem gadiem, kad ar šo jaunievedumu iepazīstināja sabiedrību, aicinot ikvienu piedalīties latviešu valodas sargāšanā.

Iesākumā iedzīvotāji bija aktīvi – pirmo simts dienu laikā nosūtīja vairāk nekā 600 ziņojumus. Taču statistika par šā gada 11 mēnešiem liecina, ka gada laikā iesūtīti vairs nepilni 300 ziņojumi. Lai gan aplikācijas popularitāte ir strauji mazinājusies, tas gan nenozīmē, ka pārkāpumu nav. Visvairāk sūdzību tieši par apkalpošanas sfēru, kur personas nelieto valsts valodu.

“Imigrācijas process, kas pašreiz notiek, rada negatīvas sekas. Ikdienā saņemam sūdzības par ēdināšanas uzņēmumiem, kas piedāvā eksotiskus ēdienus, piemēram, ar Indijas virtuves ievirzi vai kebabiem, bet visādi citādi turpinām kursu – vienas valsts valodas lietojumam arī ikdienā un sadzīvē, un mēs raidīsim skaidru signālu tiem cilvēkiem, kas te dzīvo vai tikko ieradušies, kādā valodā mēs šeit sazināmies, un tā nebūs cita valoda kā tikai latviešu,” saka VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītājs Viesturs Razumovskis.

Turklāt šie pārkāpumi ir sistemātiski, norāda VVC speciālists. Šogad pie administratīvās atbildības saukti 40 eksotisko ēdienu uzņēmumu darbinieki.

0 Komentāru