Kremlis “baro” prokrieviskās organizācijas Latvijā. Tajās ieguldīti jau 700 000 eiro

4 komentāri

Septiņas prokrieviskas nevalstiskās organizācijas Latvijā saņēmušas ap 700 000 eiro no Kremļa, kas šādā veidā cenšas noskaņot starptautisko sabiedrību pret mūsu valsti.

Ar šādu secinājumu pēc apjomīga pētījuma klajā nācis pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica. Lai gan Latvijā šīs organizācijas lielu sabiedrības atsaucību nav guvušas, ārzemēs tās visiem spēkiem cenšas iedragāt Latvijas tēlu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Salīdzinot divu Krievijas fondu publicētās ziņas ar Baltijas valstu nevalstisko organizāciju (NVO) gada pārskatiem, Re:Baltica veiktajā izmeklēšanā konstatējis vairāk nekā 40 organizācijas, caur kurām pēdējos trīs gados, pēc vispieticīgākajām aplēsēm, apgrozīs vismaz pusotrs miljons eiro. Latvijā no Kremļa naudas “barojas” 7 organizācijas.

No tām spilgtākie ir Tatjanas Ždanokas dibinātā Latvijas Cilvēktiesību komiteja, kā arī Aleksandra Gapoņenko Eiropas pētījumu centrs. Ždanokas organizācija triju gadu laikā saņēmusi 280 000 eiro. Savukārt Gapoņenko izceļas ar visspilgtākajiem safabricējumiem un apmelojumiem, piemēram, pilnā nopietnībā krievu žurnālistiem apgalvojot, ka Latvijas krievus plānots sadzīt vienuviet geto.

Lai gan Latvijā krievvalodīgie cilvēki ir pragmatiski noskaņoti un radikāļu idejās neklausās, musinātāju lomu nedrīkst novērtēt par mazu. Atklāts ir jautājums – ko Latvija valsts var darīt, lai ierobežotu šādu organizāciju aktivitātes? Un vai demokrātiskā valstī tas vispār ir iespējams?

Drošības policijas priekšnieks atzinis, ka Krievija šīs personas un organizācijas izmanto kā informatīvās ietekmes aģentus. Līdz šim Kremļa aģenti Latvijā darbojušies netraucēti, un šķiet, ka tuvākajā laikā nekas nemainīsies.

Video:

TOP komentāri

 • Smaili
  +3 +3 0

  Smaili

  Mēs zinam ...un neko nedaram????
  Mēs esam kā zīdaiņi....te mūs Krievija baro...te Amerika...Te Eiropa...
  Visus tos salašņas kuri darbojas pret mūsu Valsti -ārā...lai dzīvo tur-kur ir labāk...ja viņi to tā vēlas....
 • Ivlands
  +2 +2 0

  Ivlands

  Tiešām, visi zin bet neko nedara, laikam jau tiem kas ko var darīt arī tiek brangs kumoss no kremļa lai neko nedarītu.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl