Kremļa pārstāvis Rīgas konferencē paziņo, ka pret Baltijas valstīm nekādu tiešu militāru draudu nav

12 komentāri
Kremļa pārstāvis Rīgas konferencē paziņo, ka pret Baltijas valstīm nekādu tiešu militāru draudu nav
Sputnik / LETA

Sestdien turpinājās Rīgas konference, kas Latvijas galvaspilsētā pulcējusi ārpolitikas veidotājus un drošības ekspertus no daudzām valstīm. Viens no diskusiju tematiem šorīt bija Krievija, un tajās izskanēja prognoze, ka Kremlis drīzumā mēģinās panākt atkusni attiecībās ar Rietumiem.

Krievijas ekonomika joprojām nespēj atgūties no Rietumu sankcijām, valstī draud banku krīze, un Putina režīms ir sapratis, ka tā mūžīgi nevarēs turpināt. Klātesošais Kremļa pārstāvis gan, kā parasti, problēmas saskatīja nevis Krievijā, bet Rietumos.

Krievijas ekonomika jau kopš 2013. gada piedzīvo četrus gadus ilgu lejupslīdi – ilgāko kopš Padomju savienības sabrukuma. Tagad tam pievienojas arī banku krīze – valsts Centrālajai bankai pēdējos mēnešos no bankrota jau bijis jāglābj trīs lielas bankas. Tik drūmās krāsās situāciju pašmāju ekonomikā redz kādreizējais Krievijas lielākās bankas “Sberbank” prezidents Andrejs Kazmins.

Andrejs Kazmins
EKONOMISTS, BIJUŠAIS “SBERBANK” PREZIDENTS

Ir acīmredzams, ka ekonomikā ir vajadzīgas dramatiskas izmaiņas, jo pašreizējā ekonomiskā sistēma nespēj apmierināt mūsu valsts vajadzības.

Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka pēc vēlēšanām nākamā gada martā Vladimiram Putinam, visticamāk, sāksies pēdējais termiņš prezidenta amatā. Tam noslēdzoties, Putins būs jau 71 gadu vecs, un, nemainot konstitūciju, pirms nākamā valdīšanas piegājiena, viņam prezidenta krēsls uz vēl sešiem gadiem būtu jāatdod kādam citam.

Braiens Vitmūrs
RADIO “BRĪVĀ EIROPA” ANALĪTIĶIS

Tas nozīmē, ka cilvēki sāks jautāt – kas notiks pēc Putina? Un tas ir ļoti būtiski, jo liela daļa Putina autoritātes balstās tikai tajā, ka viņš tiek uztverts kā absolūti neaizstājams cilvēks Krievijas sistēmā.

No tā varot secināt – lai samazinātu kā iekšējo, tā ārējo spriedzi, no Kremļa drīzumā varētu sagaidīt attieksmes maiņu pret Rietumiem.

Visos ekspertu spriedumos noklausījās arī Kremļa oficiāls pārstāvis – Nacionālās drošības padomes sekretāra vietnieks Mihails Popovs. Viņš ekspertiem nepiekrita – patiesībā Rietumi vienkārši esot negatīvi noskaņoti pret Krieviju.

Mihails Popovs
KRIEVIJAS DROŠĪBAS PADOMES SEKRETĀRA VIETNIEKS

Cilvēki rietumos pret Krieviju izmanto dīvainu loģiku. Tā sastāv no diviem punktiem. Punkts pirmais – Krievija ir vainīga pie visa. Punkts divi – ja nu gadās, ka tā nav, skatīt pirmo punktu.

Viņš arī nolasīja paziņojumu, kurā norādīja, ka Krievija nevienam nekādu draudus neradot.

Rīgas konference, kurā tiek apspriesti Latvijai svarīgākie ārpolitikas un drošības jautājumi notiek jau 12 gadu pēc kārtas. Šoreiz to apmeklējuši 500 viesu no 40 valstīm.

TOP komentāri

  • Anda Zahovska
  • Ērika Krimska
    +3 +3 0

    Ērika Krimska

    Man liekas,ka PILNĪGI VISUR ir tādi prezidenti un viņa pakalpiņi deputāti :( mums te arī sola,sola un ko pilda?......
  • Arnis Vilemsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl