Komentāri
Krēmeram Vācijā pasniegts ordenis par nopelniem zinātnē un mākslā
vijolnieks Gidons Kr?mers (Kaspars Krafts / f64)

Vijolniekam un diriģentam, jauniešu kamerorķestra “Kremerata Baltica” dibinātājam un vadītājam Gidonam Krēmeram svētdien Berlīnē pasniegts ordenis “Par nopelniem zinātnē un mākslā”

Pēc viņas stāstītā, ordeni 1740. gadā izveidoja karalis Frīdrihs II Lielais, un tas kļuva par augstāko militāro un civilo sasniegumu apbalvojumu Prūsijā, bet vēlāk tika pieņemts visā Vācijā. Šo ordeni piešķir tikai kā atzinību par ārkārtas personīgo sasniegumu, nevis kā vispārēju marķieri sociālā statusa atzīšanai, skaidroja Zemzare, piebilstot, ka ordeņa domi vada Vācijas prezidents, bet ar ordeni apbalvotā persona tiek iecelta par ordeņa biedru uz mūžu, līdzīgi kā tas ir ar Apvienotās Karalistes Britu Impērijas ordeni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā norādīja Zemzare, Krēmers ir pirmais šo ordeni saņēmušais vijolnieks. Ordeņa piešķiršanas pamatojumā norādīts, ka Krēmera kā vijolnieka un mākslinieciskā vadītāja interpretācijas respektē labākās tradīcijas, bet tajā pašā laikā ir jaunas, oriģinālas un dzīvas. “Krēmera interese par mūsdienu komponistiem un jauno mūziku ir intensīva un noturīga, un viņš, bez šaubām, ir veicinājis tās attīstību vairāk nekā jebkurš cits starptautiski veiksmīgs solists,” teikts ordeņa piešķiršanas pamatojumā.

Kā ziņots, ar daudziem koncertiem Eiropā, ASV un Āzijā Krēmers šogad svin savu 70. dzimšanas dienu, bet viņa izlolotais kamerorķestris – dibināšanas 20. gadadienu.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl