“Kreisie” taksisti apkrāpj pasažierus lidostā

8 komentāri

Starptautiskā lidosta “Rīga” saņem oficiālas sūdzības no ārvalstu viesiem, kuri ir neapmierināti ar taksometru pakalpojumu sniedzējiem.

Galvenokārt neapmierinātība ir par nesamērīgi liela braukšanas tarifa noteikšanu. Pēc Administratīvās tiesas lēmuma lidostai ir atņemta iespēja kontrolēt taksometru laukumu un noteikt konkrētas kvalitātes pakalpojumu.

Ierodoties Latvijā, daļa ārvalstu viesu uzreiz kļūst par krāpniecisku taksometru upuriem ar nepamatoti augstiem rēķiniem. Pusotra mēneša laikā, kopš lidosta sākusi pildīt Administratīvās tiesas lēmumu ļaut pilnīgi visām taksometru kompānijām uzņemt pasažierus no ielidošanas termināla, tagad pie lidostas siro arī krāpnieciskie takši, un lidosta saņēmusi virkni sūdzību.

Laura Karnīte
Starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve

Taksometri atsakās vest pasažierus, ja ir jābrauc uz tuvējo Pārdaugavu vai tepat netālu kaut kur Mārupē, aizbildinoties, ka tas ir pārāk tuvu un viņiem nav izdevīgi to darīt. Otrs sūdzību bloks ir par to, ka tiek pieprasītas neadekvātas cenas par braucienu līdz centram, piemēram, 50, 60 un pat 70 eiro.

Tā kā tiesas lēmuma dēļ lidosta bija spiesta septembrī likvidēt tradicionālo taksometru joslu un pārveidot par īstermiņa maksas stāvvietu, tagad, tā sauktie, kreisie taksometri liek pasažieriem samaksāt vēl arī pat stāvvietas rēķinu.

Laura Karnīte
Starptautiskās lidostas “Rīga” pārstāve

Iepriekš par taksometru pakalpojumiem mēs lidostā sūdzības nesaņēmām vispār, šobrīd mēs saņemam pasažieru sūdzības un informāciju par dažādiem incidentiem regulāri.

Iepriekš lidosta “Rīga” nodrošināja kārtību, jo bija specializēts taksometru laukums tikai “BalticTaxi” un “RedCab”, un problēmu gadījumā varēja uzreiz noteikt konkrēto automašīnu. Tāpat lidostas līgums ar viņiem arī paredzēja nodrošināt konkrētu skaitu taksometru nepārtraukti

Tagad, kad spēkā vairs nav šī vienošanās, cilvēkiem ir jācīnās par taksometriem, jo taksisti brauc uz lidostu tikai tajos laikos, kuros ir visblīvākie saraksti ar ielidojošiem reisiem. Pārējā laikā, kad nosēdusies viena vai divas lidmašīnas, taksometru praktiski nav, un pasažieri – atkal neapmierināti.

“BalticTaxi” šoferis Jānis vērtē – vakaros ar visvairāk ielidojušu reisu taksometri cīņā par naudu veido pamatīgus satiksmes apgrūtinājumus, un daudzi taksisti-jaunpienācēji veic bezkaunīgus manevrus.

Jānis
“BalticTaxi” šoferis
Es domāju, nekas nemainīsies. Kamēr šitāds bardaks būs un nepārbaudīs, vai viņiem ir turbīnas vai nav turbīnas, nekas te nenotiks.

Par situāciju satraucas arī Mārupes novada dome, kuras teritorijā atrodas lidosta Rīga, un kuras pašvaldības policija ir spiesta tērēt vairāk resursus arvien biežāku reidu rīkošanai.

Ilze Žunde
Mārupes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Vai nu nav saņemta licences kartīte vai arī vispār nav izņemta licence šī pakalpojuma sniegšanai. Mūsu pašvaldības policijai ir papildus darbs skatīties, vai šie pakalpojumu sniedzēji, ir saņēmuši licences kartīti.

Iepriekš vilšanos par situāciju pie lidostas pauda arī Latvijas investoru padome. Tā uzskata – ierobežota konkurence lidostā, konkursa kārtībā nosakot konkrētu firmu, būtu labāka nekā nekontrolēta plūsma ar negodīgiem un krāpnieciskiem taksistiem. Tiesa gan, pagaidām vēl nav īstenojusies prognozētā problēma, ka pie lidostas līdzīgi kā Vecrīgā starp pašiem taksistiem notiks, tā sauktie, “takšu kari” ar vardarbību cīņā par klientiem.

TOP komentāri

 • bij.taksists
  +5 +5 0

  bij.taksists

  Brauciens no Bērnu slimnīcas Vienības gatvē līdz Dzintariem Jūrmalā maksā 10€, jeb 7 latus. Kad ir bijuši tādi tarifi? Trijos naktī no Stradiņa slimnīcas līdz centram 3,50€! Izsmiekls, takši konkurē ar Rīgas satiksmi.
 • bij.taksists
  +6 +5 -1

  bij.taksists

  Pareizi, ka taksisti negrib braukt uz Pārdaugavu, Mārupi, jo tarifi ir tik zemi, ka taksists pelna 2€ stundā. Viss tas takšu bizness ir uz vadītāju rēķina. Mašīna diennakti maksā 45€, degviela 20€, operators iekasē 15%. No pirmajiem nopelnītajiem 100€ taksists saņem 20€ un tikai pārējais jau ir peļņa pašam. Ir kārtīgi jānoraujas, lai diennaktī nopelnītu uz rokas 50€ un tas ir uz veselības rēķina.
 • s

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl