Komentāri
Kravā ceļojošs “bezbiļetnieks” sabojā šokolādes trifeļu kravu
Foto: Tim Pierce/Flickr

Šā gada laikā ir bijuši vismaz trīs šādi gadījumi, kuros “bezbiļetnieki” ielīduši augļu, šokolādes trifeļu, kā arī minerālūdens kravās, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm, liecina apdrošināšanas kompānijas Balta apkopotā statistika.

Kopumā par visām šīm utilizētajām kravām atlīdzībās pieteikti vairāk nekā 125 tūkst. eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nelegālie robežšķērsotāji turpina izmantot jebkuru iespēju, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm. Par vienu no iecienītākajiem robežas šķērsošanas veidiem ir kļuvusi ceļošana kravas nodalījumos, savukārt populārākais galamērķis ir Lielbritānija, informē Balta pārstāvji.

“Nelegālo ceļotāju slepenā “viesošanās” kravās ir nepatīkams starpgadījums gan kravas īpašniekiem, gan pārvadītājiem, gan arī tās saņēmējiem. Visbiežāk šādos gadījumos preces saņēmējs visu kravu utilizē, neskatoties uz to, vai tā visa ir bojāta, vai ne. Līdz ar to šādi gadījumi rada ne tikai finansiālus zaudējumus visām pusēm, bet arī neuzticību kravas pārvadītājiem, samazinot pasūtītāja vērtējumu par konkrēto pārvadātāju uzņēmumu,” norāda Balta tehniskais direktors Uldis Dzintars.

Atskatoties uz Balta klientu pieredzi, nākas secināt, – nelegālie ceļotāji pārsvarā cenšas iekļūt tieši pārtikas kravās, lai “ceļojuma” laikā būtu, no kā pārtikt. Tomēr nav izslēgts, ka nelegālie robežšķērsotāji mēģina iekļūt jebkāda veida kravās, galvenais, lai tiktu sasniegts iekārotais galamērķis, kurš visbiežāk ir tieši Lielbritānija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl