“Vairāk saules” lieta: kriminālprocess sākts pēc kāda iesnieguma un policijas rīcībā esošās informācijas

3 komentāri

Ir aizdomas par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā “Vairāk saules”, un ir aizturētas četras ar uzņēmumu saistītas personas, – tā trešdien, 13. jūnijā, informēja Valsts policija. 

Jau maija beigās sākts kriminālprocess, un policijai esot aizdomas, ka grāmatvedības datu sagrozīšana šajā restorānu tīklā notikusi jau kopš 2016. gada. Kriminālprocess sākts pēc kāda iesnieguma, kā arī pamatojoties uz policijas rīcībā esošo informāciju.

Igors Tomaševs
Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks

Viens no iemesliem, kāpēc mēs kratījām, – kases aparātu ienākums bija norādīts mazāks nekā reāli. Kāpēc mēs to darījām? Tāpēc ka informācija bija apjomīga un ticama.

Tiek lēsts, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro lieli zaudējumi. Kopumā policija veikusi 34 kratīšanas birojos, restorānos un ar uzņēmumu saistīto personu dzīvesvietās. Kratīšanās izņemts liels daudzums dokumentu un datu nesēju, kā arī kases aparāti. Četrām aizturētajām personām aizdomās turētā statuss nav piemērots un neesot noteikti arī nekādi drošības līdzekļi. Šajā lietā policija sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienestu. Tikmēr restorānu “Vairāk saules” līdzīpašnieki LNT Ziņām kategoriski noliedza, ka viņu uzņēmumos notikusi krāpšana, apsūdzības sauc par absurdām un policijas rīcību raksturo kā brutālu.

Mārtiņš Kalniņš
“Vairāk saules” līdzīpašnieks

Brutāli iegāžas restorānos, pilns ar klientiem, visi galdiņi aizņemti, cilvēki ēd. Pazemojoši, aizskaroši izturas pret apmeklētājiem un darbiniekiem, darbinieki tiek nostādīti pie sienas pavēles formā, viesi tiek mesti ārā.

Savukārt restorānu ķēdes “Vairāk saules” īpašnieks Endijs Bērziņš iepriekš norādījis: “Mēs esam 100% nevainīgi, mēs negrozām kases aparātus.”

Trešdien, 13. jūnijā, visi “Vairāk saules” restorāni ir slēgti.

3 komentāri