Kratīšanas laikā izņem vairāk nekā kilogramu metamfetamīna

2 komentāri
Kratīšanas laikā izņem vairāk nekā kilogramu metamfetamīna
KRISTĪNE VEINBERGA/F64

Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki šonedēļ, realizējot operatīvo informāciju, izņēma lielu daudzumu narkotisko vielu, informēja VP Latgales reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste Lāsma Kursīte.

Tāpat tika aizturēts arī organizētās noziedzīgās grupas aktīvs dalībnieks. Par šo faktu uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonas, pēc operatīvās informācijas iegūšanas, kratīšanu kāda 1981.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā veica 29.septembrī. Kratīšanas laikā tika konstatēts, ka vīrietis uzglabā aptuveni kilogramu metamfetamīna, 30 gramus izžāvētas marihuānas un 50 tabletes “Subutex”, kuras satur bīstamu psihotropo vielu buprenorfīnu.

Lai noteiktu precīzu konfiscēto vielu daudzumu un sastāvu – nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Aizdomās turamajai personai, kurš pēc policijas rīcībā esošās informācijas ir aktīvs organizētās noziedzības grupas dalībnieks, 30.septembrī tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Jāmin, ka vīrietis jau iepriekš tika sodīts par analoģiskiem pārkāpumiem un no ieslodzījuma vietas atbrīvojās šī gada pavasarī.

Lasi vēl: Policija Jūrmalā epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanas reidā atradusi narkotikas

Personai draud kriminālatbildība par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas.

Tāpat par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.