Kratīšana “Rīgas centrāltirgū” varētu būt daļa lielākas operācijas saistībā ar kontrabandas cigarešu apriti

0 Komentāru

Pēc notikušajām operatīvajām darbībām “Rīgas centrāltirgū” uzņēmuma valdei nekādi drošības līdzekļi neesot piemēroti. Kratīšana, kas tirgus teritorijā noritēja ceturtdien, varētu būt daļa lielākas operācijas saistībā ar kontrabandas cigarešu apriti.

Saskaņā ar Valsts policijas sniegtajām ziņām likumsargu darbības “Rīgas centrāltirgū” saistītas  ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Kopumā veiktas vairāk nekā 80 kratīšanas, un arī aizturētas vairākas personas. Neoficiāli izskanējis, ka, iespējams, ar cigarešu tirdzniecību varētu būt bijis saistīts tirgus drošības daļas vadītājs.

Kā pēcpusdienā sasauktā brīfingā apliecināja Centrāltirgus vadītājs, drošības dienesta vadītājs tiešām piektdien nav redzēts, bet vai tas saistīts ar viņa iespējamu iesaisti notikumā, plašākas informācijas nav arī vadībai.

“Šeit būtu vietā atgādināt, ka “Rīgas centrāltirgus” ir liela teritorija un ir grūti kontrolēt situāciju pilnībā. Drīzāk, kas var notikt ir, un esmu to teicis agrāk, – lietderīgi ir meklēt nevis ķēdes pēdējo posmu, bet kā cigaretes nonāk valstī, kā tiek pāri robežai,” norādīja “Rīgas centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvnieks.

Jau vēstīts, ka pirms dažām dienām Centrāltirgus valde tika atlaista, bet pēc tam atkal atjaunota amatā. Kā LNT Ziņām sacīja atlaišanas iniciators, bijušais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks – viņa solis neesot bijis saistīts ar aizdomām par cigarešu nelegālu apriti. Taču nule notikušais apliecinot, ka tirgū kartības neesot.

Pašreizējais “Rīgas centrāltirgus” kapitāldaļu turētājs – Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) – uz LNT Ziņu aicinājumiem komentēt, vai pēc notikušā joprojām uzticas valdei, neatsaucās.

0 Komentāru