Krastmalā uz svētku parādi pulcējas tūkstošiem cilvēku

0 Komentāru
Krastmalā uz svētku parādi pulcējas tūkstošiem cilvēku
(Foto: LETA)

Šodien, 11. novembra krastmalā notika Latvijas bruņoto spēku militārā parāde, ko vēroja tūkstošiem cilvēku.

Saulainajā 18. novembra pēcpusdienā cilvēki bija atnākuši noskatīties svētku militāro parādi. Daudzi sev pie apģērba bija pielikuši lentītes valsts karoga krāsās tā uzsverot svētku nozīmi.

Parādi pieņēma valsts prezidents Andris Bērziņs un Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Parāde varēja vērot gan karavīru kolonnas, militāro tehniku, kā arī helikopterus uz lidmašīnas. Parādē piedalījās ar NATO sabiedroto karavīri no ASV.

Sveicot parādes dalībniekus, prezidents uzsvēra, ka Latvija lepojas ar saviem karavīriem, zemessargiem, policistiem un visiem, kas stāv valsts drošības un kārtības sardzē. “18.novembrī visai Latvijai ir iespēja klātienē un neklātienē redzēt, cik braši, pārliecinoši un profesionāli ir mūsu miera sargi,” apliecināja A. Bērziņš.

Parādē ar karoga grupu piedalījās arī Latvijas karavīru sabiedrotie, ar kuriem kopā viņi pilda uzdevumus starptautiskajās operācijās un apgūst iemaņas un prasmes militārās mācībās – mūsu tuvākie kaimiņi lietuvieši un igauņi, mūsu sabiedrotie Ziemeļeiropā – zviedri, dāņi un briti -, kā arī Vācijas karavīri.

Līdzās Latvijas karavīriem un zemessargiem, demonstrējot arī bruņutehniku, parādē soļoja ASV 1.kavalērijas divīzijas 1.brigādes kaujas vienības Ironhorse un Norvēģijas Telemarkas bataljona karavīri, kuri, nodrošinot pastiprinātu NATO spēku klātbūtni Baltijas valstīs, pašreiz ir izvietoti Latvijā.

Bruņotos spēkus parādē pārstāvēja astoņas regulāro spēku vienības – Nacionālā aizsardzības akadēmija, Instruktoru skola, Kājnieku skola, Štāba bataljons, 1. un 2.kājnieku bataljons, Gaisa spēku aviācijas bāze un Jūras spēku flotile – un triju Zemessardzes novadu vienības – 27., 32. un 46.kājnieku bataljons -, kā arī Nacionālo bruņoto spēku orķestris, kurš nodrošināja  parādes muzikālo noformējumu.

Parādē Valsts robežsardzi pārstāvēja Viļakas pārvaldes un Valsts robežsardzes koledžas vienība, Valsts policiju – Valsts policijas koledžas vienība, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu – Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas vienība.

Jau trešo gadu pēc kārtas parādē soļoja arī Jaunsardzes vienības – vairāk nekā 100 jaunsargu un instruktoru, pārstāvot trīs Jaunsardzes reģionus.

Parādi noslēdza Latvijas, ASV un Norvēģijas bruņoto spēku, kā arī NATO un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā bija redzami trīs Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri Mi-17, četri Valsts robežsardzes helikopteri – divi helikopteri Agusta Bell 206B un divi helikopteri Agusta 109E Power -, kā arī NATO gaisa telpas patruļlidmašīnas.

Parādē varēja redzēt Zemessardzes 34.artilērijas bataljona lielgabalus K-53 un mīnmetējus M41D, Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljona zenītlielgabalus L-70 un uguns vadības sistēmas CIG-790, kā arī Pretgaisa aizsardzības diviziona tuvās darbības pretgaisa aizsardzības rakešu sistēmas RBS-70 ieročus un primārās novērošanas radarus PS-70.

Jūras spēku flotile parādē demonstrēja mobilos meklēšanas un glābšanas moduļus, kā arī aprīkojumu naftas piesārņojumu likvidēšanai.

Sauszemes spēku kājnieku brigāde parādē piedalījās ar apvidus automašīnām Mercedes Benz 240, kas bruņotas ar ložmetējiem Minimi, un HMMWV, kas bruņotas ar automātiskajiem balsta granātšāvējiem GM” un prettanku vadāmajām raķešu sistēmām Spike, kā arī ar kāpurķēžu visurgājējiem Bandvagn 206, kas bruņoti ar smagajiem ložmetējiem Browning un 120mm mīnmetējiem.

Savukārt Valsts robežsardze demonstrēja kvadraciklus Arctic Cat, un apvidus automašīnas Mitsubishi Pajero ar sniega motocikliem un motorlaivām.

Tehnikas kolonnu noslēdza sabiedroto militārā tehnika – Norvēģijas kājnieku kaujas mašīna CV90, ASV kaujas mašīna Bradley M2A2 un kaujas tanks M1 Abrams.

Savukārt Daugavā pretim parādes norises vietai varēja vērot Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadras Kristapa klases kuģi KA-06 Gaisma un KA-01 Klints, kā arī Valsts robežsardzes kuteri RK-15, bet lejpus Vanšu tiltam bija noenkuroti pieci Jūras spēku flotiles kuģi – štāba un apgādes kuģis A-53 Virsaitis un A-90 Varonis, mīnu kuģis M-05 Viesturs, divi Skrundas klases patruļkuģi P-05 Skrunda un P-07 Viesīte -, kā arī Valsts robežsardzes kuģis RK-12 Valpas un Lietuvas Jūras spēku mīnu kuģis M-53 Skalvis un Igaunijas Jūras spēku mīnu kuģis M-315 Ugandi.

21 nāciju zalvi par godu valsts neatkarības proklamēšanas gadadienai no AB dambja veica Zemessardzes 17.pretgaisa aizsardzības bataljons.

Skaties parādi fotogalerijā.

0 Komentāru