Krastmala, izrādās, slēpj īstus dārgumus! Skaties FOTO no sena un patiesi skaista viduslaiku mūra!

4 komentāri

Rīgā, 11. Novembra krastmalā, netālu no Akmens tilta būvdarbu laikā negaidīti atklāta unikāla 17. gadsimta vēstures liecība – Mārstaļu bastiona paliekas. Līdz šim uzskatīja, ka zviedru laika Rīgas aizsargmūri ir pilnībā nojaukti. Izpētes darbi turpināsies un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem vēl mēnesi.

Arheoloģe Ilze Reinfelde rāda 16. – 17. gadsimta Rīgas aizsargmūra plānu. Dolomīta kvadru un ķieģelu siena apjoza visu Vecrīgu un kalpoja kā aizsargs pret iebrucējiem. Reinfelde norāda, ka atklātie Mārstaļu bastiona fragmenti viņu un citus kolēģus pārsteidza, jo līdz šim uzskatīja, ka aizsargmūris jau ir nojaukts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban speciālisti veic padziļinātu vietas izpēti un arī izstrādā Mārstaļu bastiona mūru fragmentu telpisku vizualizāciju. Arheologi ar lepnumu stāsta, ka pie aizsargmūra ir atrasti arī vairāki unikāli vēsturiski priekšmeti – 16. – 17. gadsimta māla trauki un lielgabala lodes. Neesot izslēgts ka izdosies atrast vēl ko interesantu.

Būvnieki turpina darbu pie cauruļvada izbūves. Saudzējot vēsturisko mantojumu, dažas arkas ir nostiprinātas ar ķieģeļu sienu. Plānots, ka darbi turpināsies līdz martam.

Skaties foto!

 

Video!

TOP komentāri

 • Rimciks
  0 0 0

  Rimciks

  Musu arheologi tapat ir parak slinki lai kaut ko tapat atrastu pasi, ganjau pilna vecriga ir ar sadam vietam apaksa, bet ka jau Latvija, mes meklejam lietas tikai tad, kad taas, padod par sevi zinju : )) slinkuma iemiesojumi .
 • laine
  0 0 0

  laine

  Dievs ,to zin ,kas tur 17gs ir bijis,varbut cilveku moku kamparis ,vai vel kas nezin kas,tagad ,kur atrod pazeme kautkadus murus ,tas tik vesturisks,nepietiek jau ta Riga visadu graustu ,vel izraktos murus vajag.........
 • E

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl