Krasta apsardze: vētrā cietušie prāmji mainīja kursu, lai samazinātu vēja ietekmi

0 Komentāru
Krasta apsardze: vētrā cietušie prāmji mainīja kursu, lai samazinātu vēja ietekmi

Pagājušajā naktī vētrā iekļuvuši abi “Tallink” prāmji, kas Baltijas jūrā kursē starp Rīgu un Stokholmu. Viens no kuģiem pat ticis bojāts, tādēļ tajā sācis smelties ūdens. Bojājumi gan novērsti un pasažieriem draudot tikai neērtības, jo prāmis “Romantika” kursē ar milzīgu kavēšanos.

Viss krīt un gāžas. Vētra pamatīgi šūpo kuģi. Ar piedzīvoto uz prāmja “Isabelle” sociālajos tīklos dalās pasažieri. Fotogrāfijās redzams, ka prāmja veikals pamatīgi izpostīts. Pašam kuģim nekas un tāpat arī pasažieriem, kas, vakar izbraucot no Rīgas, šorīt veiksmīgi pēc grafika piestājuši Stokholmā.

Sveikā gan nav ticis otrs prāmis – “Romantika”, kas trešdien atstāja Stokholmas ostu, lai ceturtdien pienāktu Rīgā. Kuģis vētrā ar sešus metrus augstiem viļņiem guvis bojājumus. Tam naktī nolauzta radara antena, kas krītot ir sadauzījusi kuģa priekšējo iluminatoru. Prāmī sācis smelties ūdens, kas iekļuvis arī vairākās kajītēs. Apdraudējums cilvēku drošībai gan nav bijis. Situācijai jūrā sekojusi arī pašmāju Krasta apsardze.

Foto

“Viņi ir speciāli mainījuši kursu, lai samazinātu vēja un viļņu ietekmi uz kuģi, tāpēc arī šis ceļš pagarinās, un dabīgi šī incidenta laikā, kamēr kuģi pagriež drošā kursā, lai veiktu bojājuma novēršanu, tas viss paildzina šo pārgājienu,” teic Krasta apsardzes dienesta komandleitnants Andris Skribis.

Prāmim “Romantika” ar teju 500 cilvēkiem uz klāja Rīgas pasažieru ostā vajadzēja ierasties no rīta, taču tas pienāks ar 11 stundu kavēšanos – ap 22.00 vakarā. Taču arī tās ir tikai prognozes. Turklāt jau tūdaļ tas dosies atpakaļ jūrā.

Prāmim “Romantika”atpakaļ uz Stokholmu bija jādodas plkst. 17.30, taču teju tūkstotis pasažieru ir iestrēguši ostā. Par to liecina garās automašīnu rindas. Prāmju kompānijā apgalvo, ka mēģināts laikus pasažierus brīdināt, bet ar visiem nav izdevies sazināties. Arī par paša prāmja tehnisko stāvokli bažu neesot.

“Ierodoties Rīgas pasažieru ostā, kuģim tiks veikti papildu nostiprinājumi iluminatoram, citādi kuģim nav tādu bojājumu, kas neļautu doties ceļojumā. Ja prāmis nevarētu atbilstoši visiem nosacījumiem un esošai situācijai doties ceļā, kuģis ceļā nedotos,” norāda “Tallink Latvija” Pārdošanas un mārketinga direktore.

LNT ziņu sastaptie pasažieri gan nerādīja piktu vaigu, ar situāciju ir mierā, jo mainīt jau neko vairs nevar. Atliek tikai gaidīt. Vien bēda, ka rītdien paredzētā diena Stokholmā izpaliks. Jo, lai iekļautos grafikā, prāmis tūdaļ dodas atpakaļ. Arī laikapstākļi nevienu nesatrauc, jo ne pirmo reizi ar prāmi braukts vētras apstākļos. Kompānija, protams, piedāvāja no kruīza atteikties, taču vairums savus plānus negribēja mainīt.

0 Komentāru