Komentāri

Agrāk tautastērpus parasti iegādājās Dziesmu un deju svētkiem vai arī ārzemēs dzīvojošie latvieši, taču tagad savu tērpu meklē arī Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir vēlme vismaz reizi gadā uzvilkt tieši savu un sava novada tautastērpu.

Par nelaimi – tieši tagad sarūk tautastērpu amatnieku skaits, tāpēc rindā pēc sava tautastērpa jāgaida ilgi.

“Pie mums visvairāk nāk cilvēki, kuriem šī tautastērpu iegāde ir nepieciešamība, kuriem ir jāuzstājas, jākāpj uz skatuves. Taču par lielu prieku man ir jāsaka, ka tie nav vienīgie cilvēki, kas vēlas iegādāties tautastērpu. Sevišķi mēs to jūtam, kad sākas vasaras sezona,” stāsta Brigita Čikste, veikala Rakstā vadītāja.

Otrs gadalaiks, kad pieprasījums kļūst aktuāls, ir novembris, kad tuvojas valsts svētki.

“Ļoti populāri ir Zemgales tērpi, tie tiešām ir skaisti, rozīšu raksta brunči, pēc tiem ir pieprasījums un tad otra lieta ir vienkārši Vidzemes svītrainie brunči,” stāsta B. Čikste.

Tautastērpa vidējo cenu noteikt nav iespējams – tas atkarīgs no ļoti daudzām lietām. Vienkāršāku tērpu var aust vai arī šūt nedēļu, bet greznāku darināšana var prasīt pat vairāk nekā gadu, ja to bagātina ar kārtām, izšuvumiem un rotām.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl