Krāšņi uzziedējusi valsts simtgadei veltītā puķu dobe “Ziedošais simtgades pavasaris”

Pievienot komentāru
Krāšņi uzziedējusi valsts simtgadei veltītā puķu dobe “Ziedošais simtgades pavasaris”
F64/LETA

Brīvības pieminekļa pakājē skaisti uzziedējis valsts simtgadei veltītais projekts – sīpolpuķu dobe “Ziedošais simtgades pavasaris”.

Brīvības pieminekļa kreisajā pusē sīpolpuķes veido rozā krāsas tulpju uzrakstu “Es ♥ Latviju” uz zilas krāsas muskaru “Blue magic” fona, sirds formu veidojot no 1200 tulpju šķirnes ”Latvija” ziediem.

Bet pieminekļa labajā pusē viļņojas Latvijas karogs, kuru veido triumfa grupas tulpes “Pallada” un “White dream” attiecīgi karmīnsarkanā un baltā krāsā.

Tulpju šķirne “Latvija” ir veidota kā Nīderlandes dāvana Latvijai par godu pirmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā, kā arī izceļot draudzības saites starp divām valstīm – Latviju un Nīderlandi. Oficiāli kā jauna tulpju šķirne reģistrēta 2015. gada 23. aprīlī. Triumfa grupas tulpes “Latvija” augstums ir ap 40 cm, ziedkāts un lapas stingras, zied intensīvi sarkanā krāsā maija pirmajā dekādē, kas sakrīt ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu 4.maijā.

Pēc idejas autora SIA ”Onava” iniciatīvas topošais un ”Rīgas meži” daļas ”Dārzi un parki” dārznieku īstenotais Latvijas dārznieku grupas dāvinājums Latvijas valsts simtgadē ir sīpolpuķu dobe 620 kvadrātmetru platībā, kurā 2017. gada rudenī tika stādīti 94 000 tulpju un muskaru sīpoli.