Komentāri
Krāšņi FOTO! Bērnu slimnīcas “sargeņģeļi” – māsiņas – piedalās orientēšanās sacensībās
BKUS

Ceturtdien, 12. maijā, Starptautiskajā māsu dienā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā jau desmito reizi norisinājies svinīgs pasākums, kura laikā slimnīcas un Rietumu bankas Labdarības fonda pārstāvji sveica iejūtīgākās, centīgākās un profesionālākās slimnīcas māsiņas.

Novērtējot māsu ieguldījumu bērnu aprūpē, šogad atzinības balvas Bērnu slimnīcas lepnums – bronzā atlietus ābolus, kā arī naudas prēmijas tika pasniegtas Ambulatorās veselības aprūpes daļas māsai Mārai Liepiņai, 6. nodaļas nodaļas virsmāsai Nadeždai Mekšai un 3. nodaļas māsai Mudītei Sudrabai, bet septiņas slimnīcas māsas par priekšzīmīgu darbu saņems Atzinības rakstus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pacientus aprūpē 546 māsas, un Māsu diena ir viņu īpašie svētki, kuros slimnīcas personāls tiekas svinīgā, muzikālā pasākumā, lai suminātu šīs profesijas pārstāves un apliecinātu viņu nenovērtējamo veikumu mazo pacientu un arī kolēģu labā.

Svinot desmitgadi, šoreiz Māsu dienas rītā Bērnu slimnīcas teritorijā norisinājās arī vēl nebijis pasākums – orientēšanās sacīkstes, kuru laikā dalībnieces slimnīcas teritorijā sacentās par apķērīgāko, veiklāko un sportiskāko māsu titulu.

Skaties foto!

“Ikdienas steigā mēs pārāk reti pasakām paldies māsiņām par viņu zināšanām, prasmēm, milzu enerģiju un mīlestību, kuru viņas velta mazo pacientu aprūpei. Starptautiskajā Māsu dienā vēlamies uzsvērt māsu darba nozīmību, palīdzot mazajiem pacientiem atgūt veselību un dzīvesprieku. Viņas tiešām ir mūsu slimnīcas lepnums un bagātība,” akcentēja slimnīcas virsmāsa Inita Stūre Stūriņa.

“Gribētu apgalvot, ka māsas ir jebkuras slimnīcas spēks un kodols. Ne tikai tāpēc, ka viņas mūsu pacientu acīs ir slimnīcas seja, bet tāpēc, ka viņu pienākumi laika gaitā ir mainījušies – atbildība kļuvusi krietni lielāka; māsām nu jāspēj būt kompetentām darbā ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Darbs bērnu slimnīcā ir dubultā grūts, jo patiesībā mūsu pacientu skaits ir jāreizina ar divi, jo katram pacientam līdzi nāk nobažījies un uztraucies vecāks, tāpēc māsai jāspēj būt modrai un atbalstošai katru sava darba minūti,” pauda Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anda Čakša.

Bērnu slimnīcas lepnums balva dibināta 2007. gadā, lai godinātu Bērnu slimnīcas aprūpes personālu, kā arī lai izteiktu tam pateicību par ieguldījumu un izcili veiktu darbu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl