Komentāri
Krāslavas novada vadītājam piedāvā premjera padomnieka amatu, kas liktu atgriezties pirms pieciem gadiem pamestajā LPS
Edijs Pālens / LETA

Pirms pieciem gadiem Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) pametušā Krāslavas novada vadītājam Gunāram Upeniekam (ZZS) piedāvāts kļūt par premjera ārštata padomnieku Latgales attīstības un pašvaldību jautājumos, kas nozīmētu, ka novadam jāatgriežas savienībā, vēsta laikraksts “Diena”.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) laikrakstam apstiprinājis, ka šāds priekšlikums Upeniekam ir izteikts. Upenieks patlaban ir arī Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes vadītājs. “Tas man palīdzētu saņemt pilnu informāciju, bet viņš [Gunārs Upenieks] iegūtu lielākas pilnvaras runāt ne tikai par pašvaldību, bet arī citu resoru jautājumiem,” norādījis premjers. Atalgojums ārštata padomniekam nav paredzēts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Padomniekam gan jābūt LPS, kas nozīmē, ka Krāslavas novadam būtu jāatgriežas Pašvaldību savienība. LPS priekšsēdis Gints Kaminskis (ZZS) ir ticies ar Upenieku, aicinot viņa vadīto novadu atgriezties savienībā, no kuras novads izstājās 2012.gada aprīlī. “Latvijas Pašvaldību savienībā ir jābūt visām pašvaldībām, tikai tad tā būs spēcīga,” uzsvēris Kaminskis.

Upenieks apstiprinājis, ka novembrī dome varētu lemt par atgriešanos LPS. Viņš gan vēl gribot paskatīties, kā notiek valsts budžeta apspriešana. Politiķis norāda, ka Krāslavas novadā vēl nav asfaltētu ceļu uz četru pagastu centriem. Tas apgrūtina arī skolēnu pārvadāšanu, jo “jauns skolēnu autobuss divos gados ir tā nobraukts, ka to vairs nevar lietot”. Viņaprāt, neesot saprātīgi likt bērniem jau piecos no rīta stāvēt uz ceļa un gaidīt autobusu. “Ja skolu taisa ciet, tad ir jāpasaka, kā bērnus izvadās,” uzsvēra Upenieks.

Vienlaikus viņš atzīst, ka šajos gados ar LPS bijusi laba sadarbība. Novads tāpat kā citas pašvaldības saņēma informāciju un varēja piedalīties LPS rīkotajos pasākumos, tikai bez balsstiesībām dalīborganizācija.

Kā ziņots, 2012.gadā Krāslavas novada pašvaldība nolēma izstāties no LPS. Arī toreiz domes priekšsēdētājs bija Upenieks. Viņš tolaik pauda, ka LPS, kura ir tiesīga pārstāvēt pašvaldības to sarunās ar Ministru kabinetu un kuras galvenie mērķi tiek definēti kā pašvaldību kopīgo problēmu risināšana un pašvaldību interešu aizstāvēšana, neatbalsta reģionu vienlīdzīgu attīstību.

“LPS izveidota jau 1991.gadā, bet pa šo laiku pašvaldības nav kļuvušas patstāvīgākas. Tām aizvien vairāk nākas nodarboties ar sociālās palīdzības jautājumiem. Savukārt nesakārtotās infrastruktūras dēļ pierobežas reģionos ir apgrūtināta investīciju piesaiste un daudzu pašvaldību attīstības iespējas ir visai apšaubāmas,” toreiz norādīja Upenieks.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl