Krapsis: Lai likumpārkāpēji uz ceļa rēķinās – viņi no policijas nagiem neizspruks

0 Komentāru
Krapsis: Lai likumpārkāpēji uz ceļa rēķinās – viņi no policijas nagiem neizspruks
LETA

Trešdien policija sāks pastiprināti kontrolēt autovadītājus uz ceļiem. Labā laika prognoze, kas tiek solīta Līgosvētku laikā, likumsargus dara īpaši bažīgus.

Svētkos ceļu satiksmes negadījumu skaits mēdz palielināties. Pagājušajā gadā piecās brīvdienās notika 195 avārijas, kurās cieta 69 cilvēki un divi gāja bojā. 125 vadītāji bija reibumā.

Bet šogad Līgosvētku brīvdienas padara policistus un glābējus īpaši bažīgus. Sinoptiķi sola siltu un sausu laiku. Policijas pētījumi liecina par to, ka negadījumu skaits palielinās, kad ceļa segums un laika apstākļi ir labi. Trešdien policija uzsāks reidus, kuros tiks pārbaudīts ātrums, drošības jostas, un vai transportlīdzekļu vadītāji nav sēdušies pie stūres alkohola vai cietu vielu reibumā.

“Protams, mēs uz katra krustojuma policijas norīkojumu nevaram nolikt. Katrs reģions, plānojot darbu šajās te brīvdienās, analizē, kur ir lielāka satiksmes dalībnieku plūsma. Tajā pašā laikā, neskatoties uz to, ka šīs pārbaudes notiek uz valsts galvenajiem ceļiem, arī negaidītas pārbaudes notiek uz mazāk nozīmīgiem ceļiem,” teic VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Pastiprināta “svētku” kontrole ilgs piecas dienas. Iesaistīto ekipāžu un darbinieku skaitu policija gan neatklāj.

“Lai autovadītāji domā, lai ir šī apziņa, ka mēs varam būt visur. Lai tie, kas domā sēsties pie stūres pārkāpjot likumu, rēķinās ar to, ka viņi no policijas nagiem neizspruks,” saka Krapsis.

Kuplina spēkus arī ugunsdzēsēji un glābēji. Viņu Līgosvētku statistika arī ir tieši proporcionāla laika prognozei.

Pēdējie karstie Jāņi bija 2013. gadā, kad no 23. līdz 24. jūnijam tika saņemti 109 izsaukumi. Gāja bojā viens cilvēks, un bija divi cietušie. Savukārt pagājušā gadā laika apstākļi līgotājus nelutināja. Un izsaukumu skaits saruka uz pusi. Visbiežāk nelaimes notiek kurinot ugunskuru.

“Tas ir bez uzmanības atstāts ugunskurs, kā rezultātā nodeg sausā zāle apkārt, uguns izplatās gan uz žogiem, gan uz būvēm, jo cilvēki vienkārši atstāj bez uzmanības,” norāda VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Andrejs Vasiļevskis.

Otrais biežākais izsaukumu iemesls – pārgalvīgi peldētāji. Glābēji arī aicina svētkos labāk pieskatīt bērnus, lai viņi neciestu ne no ūdens, ne no uguns.

Video

0 Komentāru