“KPV LV” valde: Vairums partijas biedru ir par Vitenberga ekonomikas ministra amata atstāšanu partijas pārziņā

0 Komentāru
“KPV LV” valde: Vairums partijas biedru ir par Vitenberga ekonomikas ministra amata atstāšanu partijas pārziņā
ANNIJA MEIKŠĀNE, F64

Partijas “KPV LV” valde veikusi biedru aptauju, kurā no vairāk nekā 240 respondentiem 83% esot pauduši viedokli, ka Jānim Vitenbergam ekonomikas ministra amats ir jāatstāj partijas pārziņā, informēja partijas valdē.

Valdes paziņojumā norādīts, ka “KPV LV” biedri atbalsta valdes lēmumu no ekonomikas ministra amata atsaukt Vitenbergu. Līdz ar to, izpildot biedru vēlmi, partijas valdes lēmums paliek nemainīgs, un tā gaida Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) lēmumu par koalīcijas līguma nosacījumu izpildi, pauž partijas vadības pārstāvji.

“KPV LV” valdes priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Ieva Krapāne norādīja, ka jautājums pārrunāts ar premjeru un arī Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA) priekšsēdētāju Raivi Dzintaru.

“Mēs kā partija esam par stabilu valdību. Tomēr mums ir biedri, un viņu viedoklis mums ir svarīgākais. Tāpēc mēs turpināsim uzturēt prasību par Vitenberga nomaiņu. Tās ir mūsu tiesības, un jebkura cita partija šādā pat situācijā rīkotos līdzīgi,” pauž Krapāne.

Politiķe pauda, ka koalīcijas līguma nosacījumi visiem ir vienādi un partija sagaida no partneriem godprātīgu to izpildi. “Pretējā gadījumā šis ir precedents politikā un sākums Pandoras lādes atvēršanai ne tikai šīs valdības, bet arī nākamo valdību kontekstā, kad noslēgto vienošanos var kāds no partneriem nepildīt,” uzskata “KPV LV” vadītāja.

Partijas vadība vēlēsies šo situāciju pārrunāt arī koalīcijas partneru sadarbības sanāksmē, teikts paziņojumā. Apzinoties, ka pašlaik valstī pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, partijas vadība jau ir uzrunājusi jaunus kandidātus, kas spētu operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā un ar savām zināšanām un pieredzi palīdzētu ekonomikai daudz straujāk atgūties, norāda “KPV LV” pārstāvji.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs 21.aprīlī paziņoja, ka mainīs partejisko piederību, atstājot “KPV LV un iestājoties NA.

Partijas “KPV LV” valde pēc tam nolēma atsaukt Vitenbergu no ekonomikas ministra amata, par ko savstarpējā sarunā informēts arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Premjers savukārt ir izteicies, ka šī situācija savstarpēji ir jāatrisina NA un “KPV LV”.

Pats ministrs paziņoja, ka amatu pamest negrasās, un arī puse no “KPV LV” Saeimas frakcijas pauda atbalstu Vitenberga palikšanai ekonomikas ministra amatā.

Pirms informācijas izskanēšanas par Vitenberga partijas maiņu NA un “KPV LV” frakcijas 21.aprīlī vienojās par koordinētu rīcību turpmākai sadarbībai ekonomikas un zemkopības jomu attīstībai. Neoficiāli tika skaidrots, ka noslēgtā vienošanās un plānotā frakciju sadarbība ļaušot saglabāt koalīcijas stabilitāti jutīgā situācijā, kad ekonomikas ministrs maina politisko piederību.

0 Komentāru